13 C
Скопје

Tag : хит

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Цртањето со креда по ѕид е новиот хит во уредувањето на ентериерот: Место за потсетник или место за креативно изразување!

Слободен печат
При уредувањето на ентериерот еден од најпредизвикувачките моменти е и фарбањето на ѕидовите во различни бои. Од тоа која нијанса ќе ја изберете зависат и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Момче од Србија го воодушеви регионот со својата изведба на песна од Тоше Проески

И. Т.
Изминатиов период на социјалните мрежи почна да кружи видео од едно талентирано момче од Србија чиј глас едноставно го воодушеви регионот. Српската новинарка Весна Малисиќ...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

ВИДЕО | Еве како да направите златни и сребрени јајца: Декоративна техника која е вистински хит оваа година!

Слободен печат
Секоја година пребаруваме разни начини на фарбање на велигденските јајца, но оваа година сребрената и златна техника на декорирање сами се наметнаа како хит, па...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: „Waterloo“ на шведската група „АББА“ прогласена за најдобра евровизиска песна на сите времиња

Слободен печат
„Waterloo“, песнатa на шведскиот состав „АББА“, е најдобрата евровизиска песна, според гледачите на Би-Би-Си. Публиката гласала за најдобра песна на виртуелниот натпревар „Eurovision: Come Together“,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Лиле Лиде сними песна посветена на министерот за здравство: „Лиде на Венко“ е новиот хит

М.Р
Македонската јавност Лиде Лиле ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче. Девојката која се прослави на социјалните мрежи...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Кралицата Ранија во хит бојата за пролетта 2021: Секогаш совршено стилизирана!

Слободен печат
Кралицата на Јордан, Ранија, на последното јавно појавување брилираше во бојата која оваа пролет ќе се носи на сто начини… Преубавата кралица Ранија повторно воодушеви...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Инстаграм трендови за уредување на детската соба: Земјените бои се апсолутен хит во 2021 година!

Слободен печат
Во морето од теми за кои Инстаграм ни служи како инспирација, се наоѓаат и интересните ентериери од кои црпиме идеи кога станува збор за уредувањето...
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оваа баба стана вистински хит: По вакцината, таа стана и заигра и со тоа ја прослави својата слобода!

Слободен печат
Гувернерот на аргентинската провинција Буенос Аирес, Аксел Кицилоф на својот Твитер профил објави видео од една баба која од радост почна да танцува по вакцинирањето....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Уште еден хит на младата Лара Иванова: Слушнете ја „Кој е сега крив“

Слободен печат
Новата музичка ѕвезда во Македонија, Лара Иванова пред помалку од три месеци го промовираше мега-хитот „Некогаш ќе помине“ и од тогаш, па се до денеска...