• хит

ВИДЕО | „Жежок“ спот: Хитот на Оливија Њутн-Џон е прогласен за најсекси песна на сите времиња

Песната „Physical“ на Оливија Њутн-Џон е прогласена за најсекси песна на сите времиња, а голем хит е и ден-денес, 40 години откако е објавена. Иако Оливија остави најголема трага со улогата на Сенди Олсон во култниот филм „Брилијантин“, таа беше подеднакво успешна и во својата музичка кариера. Оливија се прослави со својот хит „Physical“ од …

ВИДЕО | „Жежок“ спот: Хитот на Оливија Њутн-Џон е прогласен за најсекси песна на сите времиња Read More »