25.8 C
Скопје

Tag : фризура

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Новиот изглед на Атиџе Муратова: Прекрасна фризура и шминка како дел од подготовките за спотот „Од Бекирлија до Битола“

М.Р
За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати. Нивното пријателство не...
Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Познатиот скопски фризер Љупчо Петрушевски – Бубе Ин: Откако се опоравив од дијагнозата енцефалит, веќе ништо не ме плаши – мислам дека ги доживеав сите можни искушенија

Мими Стојановска
Кога станува збор за животни инспиративни приказни, во овој град, не можам да го изоставам човекот чие работно место е повеќе како негов дом. Љупчо...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Тијана Дапчевиќ го промени стилот: Долга коса и фит тело, пејачката доби стотици комплименти

СП.
Балканската ѕвезда Тијана Дапчевиќ објави фотографија на нејзниот инстаграм-профил, на која може да се забележи дека пејачката и актерка е во топ форма, а има...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Совршена летна пунџа за 30 секунди: Фризура која едноставно ќе ја обожавате!

Слободен печат
Летото пристигнува, а со него доаѓаат и практичните фризури. Ви претставуваме една која едноставно ќе ја обожавате… Пунџата е фризура која никогаш не излегува од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Совршена, романтична летна фризура во три потега: Ќе заборавите што значи одењето на фризер!

Слободен печат
Оваа фризура можете многу брзо и едноставно да ја направите сами, а ефектот е фантастичен… Во време на пандемијата на коронавирусот стана сосема јасно дека...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Паун пунџата го излуде светот, а тешко се прави: Тиктокерка откри трик за кој ќе ви бидат потребни само 15 секунди!

Слободен печат
Фризурите од типот „ја завиткав косата набрзина“ секогаш се најпопуларни, но тешко е да изведете тие да изгледаат лежерно… Пунџата високо подигната на темето, лежерна...
Жена Магазин Магазин слајдер

Жените со стил ќе ја носат оваа фризура: Стилистите потврдија, ова е водечкиот тренд оваа пролет!

Слободен печат
Освен што е во тренд, таа одлично им прилега на речиси сите жени… Фризерите одлучија дека степенасто стилизираната коса ќе биде водечкиот тренд оваа пролетна...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Девет докази дека кратката коса целосно ја трансформира жената

Слободен печат
Потребно е многу храброст да ја скратите косата доколку имате долга коса цел живот. А, доколку не ви се допаѓа новата фризура – нема враќање...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Долгата коса е минато: Парис Хилтон направи драстична промена на изгледот

Слободен печат
Парис Хилтон е ѕвезда на новата кампања на „Lanvin“, во која ги претставува актуелните креации на познатата модна куќа. Славната наследничка на синџирот хотели позната...