• сезона

Вардар 1961 го имаше првиот тренинг на Златибор

„Црвено-црните“ во Србија ги продолжуваат подготовките за новата натпреварувачка сезона 2021/2022 за темпирање на формата пред вистинските предизвици. Составот на Вардар 1961 на Златибор ќе се подготвува во следните 10 денови и ќе се работи на физичката подготвеност и на воигрување на новите играчи кои сезонава ќе играат во составот на Веселин Вујовиќ. Вардарци ќе …

Вардар 1961 го имаше првиот тренинг на Златибор Read More »