1 C
Скопје

Tag : сезона

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Нетфликс работи на втората сезона од серијата „Bridgerton“

Слободен печат
Серијата „Bridgerton“ го воодушеви светот со својата прва сезона, која од минатиот месец е достапна на Нетфликс, а фановите од почетокот се прашуваат дали ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Кери откри зошто ја нема Саманта во новата сезона на „Сексот и градот“

Слободен печат
Најавата дека серијата „Сексот и градот“ се враќа со уште една сезона предизвика возбуда меѓу обожавателите, но и разочара многумина бидејќи во новите епизоди нема...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата покрај поставување на тизер трејлерот одлучи да открие уште...
Вести Македонија

Вкупно 379 заболени од грип сезонава, вакцинирани се 46.124 лица

Слободен печат
Од 28 декември до 3 јануари во државава пријавени се 24 заболени од грип, се наведува во извештајот што на својата веб страница го објави...
Спорт Фудбал

ФОТО: Тројца играчи имаат над 10 гола секоја сезона во последните девет години!

Слободен печат
Роберт Левандовски, Ромелу Лукаку и Кристијано Роналдо се единствените тројца играчи во историјата кои постигнале повеќе од 10 гола секоја сезона во последните девет години....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Пристигна официјалниот трејлер за „Преспав“ – Погледнете што ќе се случува во петтата сезона!

Слободен печат
Многумина со нетрпение го очекуваат почетокот на петтата сезона од комичната македонска серија „Преспав“ која веќе неколку години наназад до солзи ги смее своите фанови....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Ја критикуваа поради лаги и стереотипи, но „Емили во Париз“ добива и втора сезона

Слободен печат
Нетфлик штотуку даде зелено светло за снимањето на втората сезона од серијата „Емили во Париз“, на Дарен Стар, авторот на „Сексот и градот“, „Беверли Хилс...
Останатo Спорт

ФОТО: Ќе се возат 23 трки наредната година во Формула 1!

Слободен печат
Формула 1 објави прелиминиран календар од 23 трки за сезоната 2021 во која Саудиска Арабија ќе го има своето деби.  Новата Ф1 сезона ќе започне...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: „Наострете ги мечевите и убијте ги сите“ – Хенри Кавил против нови чудовишта во втората сезона од серијата „The Witcher“

Слободен печат
Тизер трејлерот за втората сезона од серијата на Нетфликс „The Witcher“ претставува мешавина од снимки на Гералт (Хенри Кавил) во борбата со разни чудовишта од...
Кошарка Спорт

Барса со македонскиот кошаркарски талент Симиќ во Евролигата (ФОТО)

Слободен печат
Како што стои на официјалниот веб сајт на Евролигата, нашиот млад играч е регистриран во составот на каталонскиот клуб за натпреварите во најсилното клупско натпреварување...