6 C
Скопје

Tag : лето

Вести Македонија

„Охридско лето” се вклучи во Националната кампања „Ги запознаеме ретките болести”

Слободен печат
Националниот фестивал „Охридско лето” се приклучи на кампањата „Ги запознаеме ретките болести” што веќе трета година по ред ја организира Здружението на лица со ретки...
Вести Свет

Силен топлотен бран во Австралија, зголемен е ризикот од пожари

Слободен печат
Силен топлотен бран повторно го зафати јужниот и источниот дел на Австралија, со што се зголеми ризикот од пожари, а австралискиот Завод за метеорологија очекува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако судиме по последната објава на профилот на Инстаграм на нашата позната пејачка Каролина Гочева, летото допрва почнува за неа. Имено, македонското девојче со своите...
Магазин Сцена

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Се бројат деновите и кога есента ќе ни пристигне официјално, односно кога ќе паднат температурите и ќе ги снема сончевите зраци. Па, токму поради тоа...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Дали комарците може да го пренесат коронавирусот?

Слободен Печат
Познато е дека комарците пренесуваат многу болести, вклучувајќи го вирусот Зика, вирус на Западен Нил, денга треска и други. Затоа, не е изненадувачки што многумина...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете кои намирници треба да ги конзумирате во текот на летото за да се освежите!

Слободен Печат
Есента полека се приближува, но топлината не престанува. Многумина прибегнуваат кон сите можни начини на ладење и почесто остануваат во климатизирани простории, но и исхраната...
Забава Магазин Магазин слајдер

Летни афродизијаци што докажуваат дека љубовта оди преку стомакот

Слободен печат
Достапни се насекаде особено во текот на летото, некои ни служат да се освежиме, а други пак се додаток на јадењето, но сите подеднакво делуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Бомба“ е мал збор за неа: Елеонора е најжешката Македонка за ова лето – овие фотографии се доказ! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако за ова лето треба да ја избереме најжешката Македонка во бикини, тогаш без дилема тоа би била скопјанката Елеонора Миљковиќ. Нора на македонската јавност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Заносен летен стајлинг: Ана Ивановиќ како модна инспирација! (ФОТО)

Слободен Печат
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ на својот инстаграм-профил со фановите сподели интересни модни инспирации. Првиот стајлинг кој за помалку од 24 часа доби повеќе од 40...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Васко Спасоски
Како и самата што кажа во една прилика, градите скапо ја чинеле, па поради тоа сега често ги покажува. А, каде има подобра прилика од...