5 C
Скопје

Tag : оваа

Жена Магазин Магазин слајдер

Жените со стил ќе ја носат оваа фризура: Стилистите потврдија, ова е водечкиот тренд оваа пролет!

Слободен печат
Освен што е во тренд, таа одлично им прилега на речиси сите жени… Фризерите одлучија дека степенасто стилизираната коса ќе биде водечкиот тренд оваа пролетна...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Изгледа како чинијата која сите ја имаме дома: Но токму оваа на нејзиниот сопственик му донела милиони!

Слободен печат
На аукција во Соединетите Американски Држави за 721.800 долари е продадена порцеланската чинија која сопственикот ја купил минатата година за само 35 долари на распродажба....
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Цветните блузи се хит за оваа пролет: Зачинете го лежерниот стил како Кејти Холмс!

Слободен печат
Нејзините комбинации на облека се толку едноставни, а толку инспиративни, што оваа актерка буквално ја направија кралица на лежерниот стил и уличната мода. Откако Кејти...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Одлични фризури за оваа пролет: Стилизирајте ја вашата коса вака и ќе изгледате двојно помладо!

Слободен печат
Стилистите велат дека ова се фризурите кои задолжително треба да ги пробате оваа пролет, а кои воедно и ќе ве подмладат… Вистинскиот избор на фризура...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Конечно ќе глумат еден покрај друг: Сандра Булок и Бред Пит во најочекуваниот филм за оваа година

Слободен печат
Холивудските актери со долгогодишни кариери, Сандра Булок и Бред Пит досега никогаш не биле заедно на филмското платно, но тој факт ќе стане минато, а...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Враќање во седумдесеттите: Капутот од овчо крзно е хит број 1 оваа зима!

Слободен печат
Веќе објавивме дека капутите од овча кожа се еден од главните трендови оваа зима, што значи дека сите ѕвезди со уникатен стил веќе успеаја да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Слободен печат
Имате дамки од кафе, чоколадо, вино, цвекло, крв, масло за јадење на вашата облека кои ви одат на нерви, а поголем дел од решенијата ги...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Сукњи кои ќе ја обележат оваа зима – Совршен спој на елеганција и лежерност, од вас зависи како ќе ги комбинирате!

Слободен Печат
Плисираните сукњи се вратија на модната сцена уште пред неколку години, на голема врата – и оттогаш не не напуштаат. На радост на повеќето жени,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Марјана Станојковска со заводливиот стајлинг собра 3.000 лајкови на Инстаграм

Васко Спасоски
Познатата манекенката и водителка, Марјана Станојковска на својот Инстаграм профил постојано споделува фотографии од нејзиниот секојдневен стајлинг.   View this post on Instagram   A...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Сите нечистотии од фугите исчезнуваат – Мешавина која гарантира совршено чисти керамички плочки

Слободен печат
Направете ја оваа мешавина од состојки кои сите ги имаме во домот и вашата бања ќе заблеска. Состојки: – 7 чаши вода (1,5 литри) –...