18.8 C
Скопје

Жените со стил ќе ја носат оваа фризура: Стилистите потврдија, ова е водечкиот тренд оваа пролет!

Освен што е во тренд, таа одлично им прилега на речиси сите жени…

Фризерите одлучија дека степенасто стилизираната коса ќе биде водечкиот тренд оваа пролетна сезона. Правилото гласи, колку повеќе слоеви, толку подобро. Фризурата, слична на онаа која ја прослави Џенифер Анистон ќе владее.

Станува збор за словита, степенаста фризура која е добра за различните должини, но фризерите сепак советуваат да ја изберете таа до рамена. Токму таа должина е најлесна за одржување, а воедно можете да ја стилизирате на многу начини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo)


Актентот е на едноставноста и лесното одржување, па токму затоа изборот паднал на оваа фризура. За сите дами кои не сакаат да поминуваат премногу време во салоните, овој тренд е совршен.

По миењето, доволно е малку да ја засушите косата, да нанесете малку пена, да ја притиснете со дланките и да и направите неправилни форми и вие веќе ќе имате стилизирана коса.

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар