17.8 C
Скопје

Tag : жените

Жена Магазин Магазин слајдер

4 навики на жените од Истокот: Поради ова тие се убави и достоинствено стареат!

Слободен печат
Тие имаат здрава и негувана коса, чисто лице и немаат вишок околу половината. Генетиката игра голема улога, но и овие 4 навики… Ако сакате да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Славниот пејач драстично го променил имиџот: Миленикот на жените е непрепознатлив!

Слободен печат
Адам Левин со години важи за миленик на жените ширум светот, но по овие фотографии неговата популарност полека се намалува. Имено, пејачот решил да ја...
Жена Магазин Магазин слајдер

Жените со стил ќе ја носат оваа фризура: Стилистите потврдија, ова е водечкиот тренд оваа пролет!

Слободен печат
Освен што е во тренд, таа одлично им прилега на речиси сите жени… Фризерите одлучија дека степенасто стилизираната коса ќе биде водечкиот тренд оваа пролетна...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Јога тренинг креиран специјално за жените во 50-те години: Направете нешто корисно за вашиот ум и тело!

Слободен печат
Освен што ќе ви помогне да го затегнете секој мускул, да бидете здрави и витални, овој тренинг ќе ги ублажи и болките во телото, а...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | 7 најдобри фризури за жените во триесеттите: Истакнете го најубавото на вашето лице!

Слободен печат
Тренди фризури кои се најголем хит во следната сезона, а одлично им стојат на сите дами во триесеттите години, а може и за тие повозрасните…...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Пред 20 години живееше турбулентно менувајќи ги жените секојдневно: Денес е со 27 години помладата сопруга со која најпрвин не сакаше да се ожени!

Слободен печат
На прагот на седумдесетите години, актерот е среќен и заљубен… Актерот Дејвид Хаселхоф (68) овие денови живее мирен, пензионерски живот, шетајќи низ Калабасас, фатен за...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Жените во овој хороскопски знак воопшто не се плашат да го направат првиот чекор!

Слободен печат
Тие се важни, свесни за своите квалитети и не допуштаат ниту стравот, ниту застарените стереотипи да ги спречат во остварувањето на целите. Жените родени во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Ги освоија наградите во сите главни категории: Жените доминираа на овогодишното доделување на Греми наградите

Слободен печат
63-то доделување на наградите од Американската музичка академија, Греми, беше одржано вчера вечерта, а за разлика од претходните години, на овогодишната церемонија жените однесоа убедлива...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

За жените кои ги поместуваат граници и кои се борат против стереотипите: Наградата „SeeHer“ во рацете на Зендаја

Слободен печат
На седми март беше одржано доделувањето на наградите „Critics Choice“, кое, како и другите доделувања, изгледаше сосема поинаку од вообичаеното поради пандемијата на коронавирусот. Меѓу...
Жена Магазин Магазин слајдер

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат
Ако немате креативна идеја која би сте ја искористиле како честитка за Денот на жената, секогаш можете да ги искористите зборовите на големите писатели. Паоло...