Tag : жените

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пирс Броснан (67) без маица: Зошто жените се уште лудуваат по него?! (ФОТО)

Слободен печат
Иако само три години го делат од осмата деценија, тој се уште изгледа одлично… Милион жени ширум светот со нетрпение ги дочекаа новите фотографии на...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Тренинг посебно креиран за жените во 50-те: Со овие вежби ќе ја доведете линијата до совршенство! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со текот на годините телото се менува, а вежбите кои давале резултати во 20-те, нема да имаат ист ефект кога ќе наполните 50 години. Фитнес...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат
Подобро за вас да не се ни обидувате да ги лажете и манипулирате овие жени...
Вести Македонија Слајдер

Која: Жените, децата, лицата со попреченост, маргинализираните и раселените најпогодени од коронарестрикциите

Рестрикциите кои што произлегоа од состојбата со коронавирусот имаат влијание врз сите, но тоа е повеќе изразено кај некои групи на граѓани. Меѓу најранливите се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Миленикот на жените кога не е со девојката, шета со овие срциња (ФОТО)

Слободен печат
Откако актерот Леонардо Дикаприо неодамна го забележавме како со девојката Камила шета во западниот дел на Холивуд со новиот миленик – хаски, сега гледаме дека...
Вести Македонија Слајдер

Жените земјоделки од Источниот регион незаинтересирани за државната финансиска помош

Слободен печат
Недоволен интерес покажале жените земјоделки од Источниот регион за добивање финансиска поддршка од државата преку мерката „Активен женски член во земјоделското домаќинство”, од Програмата за...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат
Како и четкичката за заби, така постојат и некои нематеријални работи кои би требало да ги задржите за себе и да не ги споделувате со...
Еспресо Мода

Ова е најдобро облечeниот маж во 2019: Жените се во шок! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот и исклучително успешен холивудски актер Тимоти Шаламе ја заклучува година со уште едно признание, овој пат поради својот стил на облекување, не поради глумата....
Забава Магазин

Пожарникарите позираа за хуманитарен календар, жените не можат да им се нагледаат (ВИДЕО)

Слободен печат
Австралиските пожарникари и оваа година позираа за календар во хуманитарни цели, а жените во светот не можат да им се нагледаат на фотографиите. Уште од...
Жена Магазин

11 работи кои жените сакаат мажите да ги знаат и да престанат да се однесуваат како идиоти!

Слободен печат
Од некои само на нив познати причини, кога станува збор за љубовните односи, мажите често ги доживуваат жените како некои мистични, целосно несфатливи суштества. Но,...