20 C
Скопје

Tag : носат

Жена Магазин Магазин слајдер

Жените со стил ќе ја носат оваа фризура: Стилистите потврдија, ова е водечкиот тренд оваа пролет!

Слободен печат
Освен што е во тренд, таа одлично им прилега на речиси сите жени… Фризерите одлучија дека степенасто стилизираната коса ќе биде водечкиот тренд оваа пролетна...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

4 празнични подароци кои никогаш не треба да ги подарувате: Се верува дека му носат несреќа на оној за кој се наменети!

Слободен печат
Декември е месец во кој сите подготвуваме подароци за Нова година и Божиќ за своите најблиски. А кој не им се радува на подароците? Сите...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Овие 3 работи никогаш не им ги подарувајте на драгите лица бидејќи се верува дека носат несреќа (ФОТО)

Слободен печат
Дали некогаш сте слушнале за ова народно верување? Постојат оние кои веруваат, оние кои не веруваат и оние кои не сакаат да ризикуваат. Според народните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На денешен ден е родена принцезата Дијана: Нејзините синови требало да носат други имиња, но нејзината желба победила (ФОТО)

Слободен печат
Да е жива принцезата Дијана денес би била свекрва и баба на четири внучиња… На денешен ден 1961 година е родена Дијана Спенсер. На точно...
Жена Магазин Магазин слајдер

2 модели на здолништа кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат – Модни парчиња за цел живот! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, за Французинките удобноста и практичноста се наоѓа на самиот врв на листата со приоритети. Тоа најлесно се гледа во нивниот...
Еспресо Шоу биз

И тие носат гени од сината крв: Овие познати личности се роднини на кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Слободен печат
Дали сте знаеле дека актерот Џони Деп е во крвно сродство со британската кралица Елизабета? Тие се далечни роднини, некои велат дека ги делат дури...
Еспресо Жена Магазин Мода

Сите жени од стил сега носат облека во оваа боја! (ФОТО)

Слободен печат
Модата генерално ја избегнува, но сега се најде во прв план… Бојата на фстаците, ментолот, длабока и помалку мрачна или сепак интензива и силна, која...
Еспресо Жена Магазин Мода

Морате да ги имате: Модни парчиња кои ќе се носат оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Сигурно веќе ве интересира што ќе носиме оваа есен. Добра вест е дека многу од парчињата во категоријата „must have“ за оваа есен, веќе ги...
Еспресо Жена Магазин Мода

Секоја жена од стил треба да знае: Вака се носат белите пантолони! (ФОТО)

Слободен печат
Белите пантолони одлично се сложуваат со се, а особено со топлите есенски тонови кои допрва ќе бидат хит. Белите пантолони се вечна класика која речиси...
Еспресо Шоу биз

Деа Ѓурѓевиќ гордо ги покажа своите лузни – Многу луѓе во светот гордо ги носат, зошто не и јас?

Слободен печат
Деа Ѓурѓевиќ пет месеци откако доживеа страотна сообраќајна несреќа кога на неа налета автобус и и ја откина раката ги покажа и своите лузни. Имено,...