Tag : тренд

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат
Одличен моден предлог… Белата боја никогаш нема да излезе од мода, а на многу дами таа одлично им одговара. Оливија Кулпо уште еднаш беше на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тексас од глава до пети – Тренд на кој не му одолеаа ниту славните дами: Носете го вака без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тексасот никогаш не излегува од мода, станува збор за фармерки, кошули или јакни… овие парчиња се совршени за сите времиња. Оваа сезона е популарно да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нов кул тренд го освои светот: Врзете ги сандалите врз панталоните – трик кој ги издолжува нозете!

Слободен печат
Нагласувањето на струкот, градите или колковите – сето тоа се сосема стандардни модни пракси кои се користат веќе со векови. Но, ова лето дизајнерите повикуваат...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пет фризури за оваа есен: Добредојдовте назад 60-ти! (ФОТО)

Слободен Печат
Кога завршува летото, многу жени одлучуваат да направат нешто со косата, малку поради промена, а малку и за да ја освежат по летните жештини, кога...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најдобриот избор за на плажа, но сега се модно парче кое мора да го имате во вашата секојдневна модна комбинација: Ова лето носиме апостолки!

Слободен Печат
Освен што се практични и задолжителен додаток за на плажа, апостолките го заземаат местото во секојдневниот изглед. Тоа е тренд кој инфлуенсерките го прифатија уште...
Забава Магазин Магазин слајдер

Дезенот кој никогаш не излегува од мода: Како да ја разубавите секоја модна комбинација летово!

Слободен Печат
Ригите се тренд кој со децении наназад го носат дами од сите генерации. Нивната популарност никогаш не била намалена, а благодарение на различните големини на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Точките се наизоставен моден тренд ова лето: Ви ги претставуваме најубавите фустани со овој дезен! (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето точките се неизоставен дел од летните трендови, а на фустаните тие навистина делуваат божествено… Модните дизајнери на своите ревии уште во текот на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Носете впечатливи бои и смели кроеви: Неутралните тонови во комбинација со впечатливите се хит ова лето! (ФОТО)

Слободен Печат
Светлосина, розова, лаванда, нијанса на нане, корална или пастелна… Изберете некоја од овие впечатливи бои која ќе му даде ексклузвност на вашиот стајлинг и ќе...
Жена Магазин Магазин слајдер

Алесандра Амброзио ја диктира модата: Овој фустан ќе биде летен тренд број 1! (ФОТО)

Слободен печат
Ова лето повторно ќе носиме кошула-фустан… Кошула-фустанот е многу практичен, женствен и добро им стои речиси на сите. Овој модел, во текот на летото ќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

Маицата која ги „полуде“ трендсетерките: Овој модел е задолжителен за летната сезона! (ФОТО)

Слободен Печат
Ова лето тајната лежи во едноставноста, што се однесува до модата. Овој крој на маици ги освои скоро сите жени. Многу е практичен, па лесно...