22 C
Скопје

Tag : стил

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Најубавата жена на светот покажа зошто е кралица на стилот

Слободен Печат
Американската манекенка и инфлуенсерка Оливија Кулпо има скоро пет милиони луѓе на социјалната мрежа „Инстаграм“ – со причина. Поранешната Мис Универзум и елегантната, нежна модна...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Прославете го Велигден со стил: Ви претставуваме оригинални идеи за магична празнична декорација!

Слободен печат
Велигденските празници се пред нас… Иако оваа година нема да го славиме Велигден како што сме навикнати, тоа не значи дека не можеме да направиме...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Обувки број 1 за пролет-лето 2021 година: Седумдесеттите години во нивниот најубав сјај!

Слободен печат
Кога станува збор за овој модел, средината не постои… Во седумдесеттите години од минатиот век,  кломпите беа апсолутен хит, а нивната популарност се прошири и на добар дел од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Еден детаљ: Сите зборуваат за изгледот на Бред Пит на Оскарите

Слободен печат
Шеговитите коментари на славниот актер на овогодинешните Оскари не престануваат. Бред Пит беше водител за категоријата најдобра споредна актерка, а носеше црн смокинг со пеперушка...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Парис Хилтон како принцеза од бајките: Секоја жена треба да има барем еден ваков фустан!

Слободен печат
Некои жени се облекуваат вака за црвениот тепих, а таа за обична вечера… Познатата русокоса Парис Хилтон беше забележана синоќа кога пристигна во ексклузивен ресторан во Холивуд....
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Сакате антиквитети и ретро стил? Погледнете како вашиот дом да го претворите во викторијанска палата!

Слободен печат
Многумина од нас во детството сонувале дека живеат во палата или викторијански дворец, иако со текот на годините научивме и сфативме дека луксузните ентериери на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Жените со стил ќе ја носат оваа фризура: Стилистите потврдија, ова е водечкиот тренд оваа пролет!

Слободен печат
Освен што е во тренд, таа одлично им прилега на речиси сите жени… Фризерите одлучија дека степенасто стилизираната коса ќе биде водечкиот тренд оваа пролетна...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Моден избор на секоја дама со стил: Дали имате „бретон маица“ во гардероберот?

Слободен печат
Шпанската кралска двојка неодамна го посети родното место на легендарниот сликар Франциско Гоја, а при таа посета, кралицата Летиција ја носеше познатата „бретон маица“ –...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Цветните блузи се хит за оваа пролет: Зачинете го лежерниот стил како Кејти Холмс!

Слободен печат
Нејзините комбинации на облека се толку едноставни, а толку инспиративни, што оваа актерка буквално ја направија кралица на лежерниот стил и уличната мода. Откако Кејти...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Најлошо облечени ѕвезди на Греми наградите: Цвеќиња, пердуви, џиновски панделки – шоу на кич и невкус

Слободен печат
По одложувањето на јануарскиот датум, церемонијата на доделувањето на наградите Греми 2021 година конечно се одржа во неделата во Лос Анџелес. Како што можеше да...