Tag : префинета

Магазин Магазин слајдер Сцена

Префинета како и секогаш – Тесниот син фустан на Цеца ги избезуми фановите (ФОТО)

Слободен печат
Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражњатовиќ не престанува да воодушевува со својот изглед, а многумина велат дека годините не и можат ништо, бидејќи таа навистина изгледа...
Жена Магазин Магазин слајдер

Нежна, елегантна, префинета и практична фризура која е хит ова лето – Можете да ја носите секој ден (ФОТО)

Слободен печат
Пунџата е фризура која многу жени во одделни моменти ги спасила. Кога немаме фреме за фенирање, пеглање, одење по фризери и сл, таа е одлична...
Еспресо Мода

Класична и префинета: Оваа боја ќе владее со модниот свет во 2020 година! (ФОТО)

Слободен печат
Pantone – институтот за боја ја прогласи за боја која во 2020 година ќе владее во дизајните, ентериерот и мода. Институтот најавува дека во 2020...
Еспресо Жена Магазин Мода

14 детали кои го одвојуваат шик изгледот од вулгарниот: Секоја жена треба да го знае ова! (ФОТО)

Слободен печат
Во светот на модата која постојано се менува, клучно е да пронајдеме свој впечатлив и уникатен стил, а да не изгледаме кичасто и дегутантно. Ова...
Еспресо Храна

Префинета чоколадна мус торта

Слободен печат
Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта… Потребни состојки: Тесто – 250гр. чоколадни бисквити – 180гр. путер Фил – 5 белки – 3 лажици...