20 C
Скопје

Tag : облекување

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Слободен печат
Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка. По тој...
Забава Магазин

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат
Пејачката, актерка и модна дизајнерка Џесика Симпсон (39) одлучи да ја раскаже својата животна приказна во момарите кои ги нарече „Отворена книга“. Мегу останатото, таа...
Еспресо Жена Магазин Мода

Меган Маркл како модна инспирација: Формула за облекување која од секоја жена прави дива (ФОТО)

Слободен печат
Без оглед дали ја сакате или не Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се повеќе се претвора во вистинска модна икона. Нејзиниот стил е ограничен со...