18 C
Скопје

Tag : познатите

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Погледнете што облекоа познатите на доделувањето на „BRIT Awards“

Слободен печат
Доделувањето на наградите „BRIT Awards“ за првпат е одржано во 1977 година и оттогаш има за цел да ги претстави и прослави најдобрите од британската...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО | Тој остарел, а за неа времето изгледа запрело: Дали знаете како денес изгледаат ѕвездите од хит серијата „Вил и Грејс“?

Слободен печат
На крајот на деведесеттите и почетокот на 2000-та уживавме во животната приказна на четирите луѓе од Њујорк. Грејс се занимаваше со дизајн на ентериер, Вил...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Среќата е патување, а не дестинација: 15 најубави дефиниции за среќа од познатите личности

Слободен печат
Одговорот на прашањето „Што е среќа?“ е релативен и зависи исклучиво од личното доживување на тој поим, односно чувствата. Во продолжение прочитајте како на ова...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Слободен печат
Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка. По тој...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Преубави и гламурозни на црвениот тепих: Што носеа познатите дами во Венеција (ФОТО)

Слободен печат
Иако се претпоставуваше дека фестивалот нема да се одржи, и покрај сe, тој е во полн ек! 77-от филмски фестивал во Венеција се одржува секоја...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Денес започнува Фестивалот во Венеција, и покрај коронавирусот: Познатите дами со маски полека пристигнуваат

Слободен печат
Како  ќе изгледа фестивалот, како и познатиот црвен тепих, ќе видиме наскоро.. 77-от филмски фестивал во Венеција започнува денес, 2 септември и ќе трае до...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Слободен печат
Мали тајни на големите мајстори! Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари ја ангажираа помошничката од семејството Бекам: Која е жената на која познатите и веруваат (ФОТО)

Слободен печат
Меган Маркл и принцот Хари ја ангажираа Ребека Мостов (70) да им помогне во водењето на домаќинството во Лос Анџелес, а оваа жена е добро...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

„Му пишав порака во вторникот, а тој ми врати: Ти си едно големо срце“: Познатите се простуваат од Драган Вучиќ!

Васко Спасоски
Не може, а да не ви надојдат солзи на очите ако денеска ги читате социјалните мрежи каде илјадници луѓе се простуваат од легендата на македонската...
Магазин Сцена

УПЛАТЕНИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ Ова се познатите личности кои донираа пари во борбата против коронавирусот

Слободен печат
Светските личности донираа пари во борбата против коронавирусот. Модниот дизајнер Ралф Лорен (80) објави минатата недела дека неговата компанија дала 10 милиони долари во борбата...