6 C
Скопје

Tag : летиција

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција, Џејми Ли Кертис и Александра Гранд: Познати дами кои не се срамат од седите влакна

Слободен печат
Веднаш штом ќе се појават неколку седи влакна, веднаш започнуваме со боење на косата или закажуваме третман во фризерски салон. Сепак, новиот тренд за убавина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дама со стил: Шпанската кралица Летиција повторно воодушеви со модниот избор

Слободен Печат
Шпанската кралица Летиција се појави на церемонијата што се одржа во банка во Мадрид и засени многумина со своето нежно издание. Шпанската кралица беше облечена...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Слободен печат
Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка. По тој...
Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Жена Магазин Магазин слајдер

Кралицата Летиција повторно мета на шпанските медиуми: Пред да се омажи за идниот крал била мажена за нејзиниот професор од средно

Слободен печат
Многумина ја нарекуваат шпанската Кејт Мидлтон, поради нејзиниот префинет стил и успешното балансирање меѓу семејните и професионалните обврски што ги има од 2014 година, носејќи...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Принцезата Леонора во самоизолација: Ученичка од одделението позитивна на коронавирус

Слободен печат
Кралското семејство објави дека шпанската престолонаследничка Леонора е во самоизолација бидејќи ученичка од нејзиниот клас има коронавирус. Четиринаесетгодишната ќерка на кралот Фелипе ќе се тестира...
Жена Магазин Магазин слајдер

Вистинска доза на елеганција и стил: Кралицата Летиција покажа како изгледа совршениот стајлинг за жените во нивните 40-ти! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Летиција уште еднаш им одржа лекција на сите… Кога станува збор за модата, на оваа кралица и нема рамен. Ова лето, кралицата Летиција не...
Жена Магазин Магазин слајдер

Романтичен фустан за сите прилики: Кралицата Летиција заблеска во цветен дезен! (ФОТО)

Слободен печат
Најженствениот стајлинг на кралицата Летиција досега… не постои жена на која не би и се допаднал овој фустан! Кралицата Летиција и нејзиниот сопруг Фелипе, ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изгледа толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна… Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Модните комбинации на кралицата Летиција со омилениот пар на чевли: Кралицата не престанува да мами воздишки следејќи ги најновите трендови! (ФОТО)

Слободен Печат
Шпанскиот крал Фелипе Шести заедно со сопругата Летиција моментално се наоѓа на Балеарските острови, а се во посета на градот Палма де Мајорка, каде прекрасната...