6 C
Скопје

Tag : комбинација

Магазин Магазин слајдер Храна

Сочно колаче за ова попладне: Прекрасна комбинација од рум, чоколадо и кокос!

Слободен печат
Се прави многу едноставно, а состојките се мерат со лажици… Направете си го и уживајте во него ова попладне! Состојки за тестото: – 3 јајца...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Модна комбинација без грешка – Џесика Алба прошета во лежерен стајлинг како создаден за есенските денови!

Слободен печат
Уште еден одличен предлог за есенскиот стајлинг… Лежерно, а тренди, така би ја опишале Џесика Алба (39) во оваа модна комбинација. Актерката прошета во градот...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Летиција го сруши митот за облекување на познатите: Ефектна и елегантна комбинација која е штета да ја облечете само еднаш! (ФОТО)

Слободен печат
Во Шпанија пред неколку дена се прославуваше Националниот ден. На овој државен празник Шпанците го обележуваат првото доаѓање на Кристофер Колумбо во Америка. По тој...
Жена Магазин Магазин слајдер

3 најубави начини за комбинирање на облеката: Спојте ги летото и есента во еден стајлинг! (ФОТО)

Слободен печат
Кога летото и есента ќе се помешаат, се добиваат феноменални комбинации за облекување во кои нема шанси да останете незабележани… Летната сезона и омилените модни...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Слободен печат
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Жена Магазин Магазин слајдер

5 начини како оваа сезона ќе го носиме летниот класик: Тексас шорцевите се основа на секоја добра комбинација! (ФОТО)

Слободен печат
Иако во светот владее пандемија, некои работи во животот никогаш не се менуваат. По зимата доаѓа пролет, по пролета – лето, а во лето фармерките...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дневната комбинација на Рис Витерспун која критичарите ја прогласија за хит оваа пролет! (ФОТО)

Слободен Печат
Модните комбинации на Рис Витерспун веќе со години добиваат само пофалби. Таа со последната објава на Инстаграм ги воодушеви фановите, но и модните критичари. Фустанот...
Вести Македонија Слајдер

Османи: Време е со паметна комбинација на меки мерки да се замени полицискиот час

Горан Наумовски
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска изјави дека сега е моментот да се разгледа можноста соодветната комбинација на меки мерки во справувањето со...
Магазин Сцена

Северина во панталони кои се предизвик за секоја жена повторно покажа дека е чекор напред со трендовите! (ФОТО)

Слободен печат
Кога е во прашање модата, хрватската пејачка Северина не е од оние жени кои секогаш играат на сигурно и нејзините модни комбинации најчесто се смели...
Вести Свет

Генетичар од Исланд: Можно е да постојат луѓе кои се генетски отпорни на Ковид – 19

Слободен печат
Јапонските научници процениле, според состојбата на епидемиолошкиот статус одреден кај 565 државјани евакуирани од Вухан, дека во секоја популација на заразени лица би можело да...