Tag : само

Магазин Магазин слајдер Сцена

Денес сум само во роденденски костим – Гвинет Палтроу позираше гола во дворот за својот 48-ми роденден! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката го прослави својот 48-ми роденден така што на сите им покажа колку добро изгледа… Актерката Гвинет Палтроу е позната по своите шокантни постапки и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат
Иако сите сестри изгледаат сосема поинаку од денес, очигледно е дека само Ким изгледа добро на оваа ретро фотографија, па токму затоа и ја објавила....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Психолозите потврдија – Само еден збор ја опишува совршената врска!

Слободен печат
Како можете да знаете дали сте го пронашле вистинскиот? Според забрзаните отчукувања на срцето? Според пеперутките во стомакот? Според интимноста? Според психологот Бели Ганди, не...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Обидете се да ослабнете со „Палента диета“ која трае само 4 дена

Слободен печат
Вишокот килограми освен естетски, претставуваат и сериозен здравствен проблем. Токму затоа, обидете се час поскоро да изнајдете соодветно решение за решавање на ваквата состојба. Внимавајте...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Јапонски метод против мрзливост: Доволна ви е само 1 минута дневно!

Слободен печат
„Од понеделник започнам нов живот, ќе одам во теретана, ќе вежбам јога, ќе правам склекови“ – секој од нас повремено поставува некои цели и не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат
Светски познатиот супермодел Синди Крафорд (54) на Инстаграм објави фотографија на која таа позира прекриена само со пешкир и препознатливата прекрасна насмевка на лицето. Синди...
Забава Магазин Магазин слајдер

Направете базен за само 8 евра: Потребни ви се палети и најлон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ако не сте за тоа да купите монтажен базен, ова лето можете и сами да го направите. Еве што се ви е потребно… Направете базен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан ја платиле еден милион за да се појави во реклама на само 45 секунди (ВИДЕО)

Слободен печат
Американската ријалити ѕвезда и најпопуларната старлета во светот, Ким Кардашијан, сними реклама за компанија за доставување на храна во Австралија наречена „Uber Eats“ за точно...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат
Овој пилинг од куркума длабински ја чисти кожата на лицето и ги закрепнува оштетените делови… Куркумата во Индија е наречена жолто злато бидејќи таа е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Антонио Бандерас и Мелани Грифит: Се венчаа за две недели, се разделија по 20 години брак, но сè уште се добри пријатели

Слободен печат
Антонио Бандерас и Мелни Грифит се запознаа на снимањето на комедијата „Too Much“, а истата година се венчаа и ја добија ќерката Стела. Актерот Антонио...