Tag : годишно

Вести Економија

Песимистички прогнози за француската економија во вториот квартал

Слободен печат
Економијата во Франција во вториот квартал од годината во време кога земјата полека ги укинува рестриктивните мерки , би можела да забележи пад и до...
Вести Економија

Пад на цените на индустриските производи на месечно ниво

Слободен печат
Производителите на индустриски производи во март ги намалиле цените на своите производи за 1,4 отсто, но нагодишно ниво се забележува раст на истите за 0,3...
Вести Економија

„Турски тек“ е исполнет со гас

Слободен печат
Двата краци на гасоводот „Турски тек“ се полни со гас, соопшти корпорацијата „Газпром“. – Во моментов, двата крака се полни со гас, почнувајќи од објектот...
Забава Магазин Семејство

Шанел, Гучи, Ајфон… Списокот со божиќните желби на 10-годишно девојче го шокираше Твитер

Слободен печат
Мечтаењето за божиќните подароци отсекогаш на децата им било посебно задоволство, но се чини дека новите генерации малку ја подигнале улогата кога станува збор за...
Еспресо Шоу биз

Инфлуенсерка од Романија годишно заработува милиони од СВОЈОТ ЗАДНИК! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Андреа Абели, инфлуенсерка од Романија, е сопственична на „пообилен“ задник од кој заработува голема сума на пари. Имено, родена е во Букурешт, а пред сегашната...
Вести Македонија

Македонија меѓу последните во ЕУ при собирањето на комунален отпад

Слободен печат
Во Европската унија општините на годишно ниво во просек собираат по 486 килограми комунален отпад по човек, покажуваат податоците на Еуростат за 2017 година. Оваа...
Еспресо Секс

Колку често двојките имаат секс во различни земји од целиот свет?

Слободен печат
Едно истражување покажува во кои земји низ целиот свет двојките имаат секс на годишно ниво. Меѓу сексуално поактивните земји се оние со топла и умерена...
Еспресо Шоу биз

Најсексипилната жена на денешницата: Два пати годишно се тестира за ХИВ, сега ШОКИРАШЕ со новата одлука!

Слободен печат
Таа зад себе има два пропаднати брака, кои и траеа по три години. Холивудската глумица Скарлет Јохансон важи за една од најубавите, но и најинтригантните...