Tag : Викенд

Ви Препорачуваме Забава Култура Магазин

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Доброутро сончеви скопјани што секаде со вас носите сонце, и вам накострешени скопјани што секаде со вас носите костреши. Како сте денес? Што ви е...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Утре и за викендот посебен сообраќаен режим поради Задушница

Слободен печат
Поради верскиот празник Задушница во текот на утрешниот ден (21.02), како и во деновите од викендот (22 и 23.02), во периодот од 06.00 до 16.00...
Култура Магазин

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
14-ти е. И февруари е. Месецот февруари, како и сите 12 месеци во годината, се пишуваат со мала почетна буква. А вие, што славите денес?...
Ви Препорачуваме Забава Култура Магазин

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Добро утро драги скопјани, и вие ли се чувствувате како да сте во породилна сала и едвај чекате да го породите јануари? А, ни епидурална...
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин Семејство

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Здраво-живо уметничко Скопјенце. Во очекување на ноќта на Оскарите, ајде да се потсетиме зошто треба да им се восхитуваме на посветените уметници, воопшто, и секојдневно....
Вести Ви Препорачуваме Култура Магазин Семејство

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Доброутро работни скопјани, и вам манекенки и манекени кои спиете до два часот после пладне во работни денови. Оние кои шетаат кучиња рано насабајле беа...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Доброутро драги скопјани, и вам кои не вртевте пита со паричка за Бадник. Кај кого се падна паричката? Ја месевте ли питата или ја купивте,...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Здраво-живо мило Скопјенце, и вам задушени скопјани – што од воздухот, што од политиките. Пак ли за воздухот?! Ами, како. Децата ни шетаат со маски...
Вести Ви Препорачуваме Култура

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Како сте денес драги скопјани, како стоите со суеверијата и магиите, зашто петок 13-ти сме. Бу! Ама, ај да ви ги разбиеме „малерите“ за супер...
Хроника

Две лица потешко повредени викендов во сообраќајки во Скопје

Слободен печат
Возач на патничко моторно возило и велосипедист биле тешко повредени во две од вкупно 29 сообраќајни незгоди што викендов се случиле на подрачјето на СВР...