24.8 C
Скопје

Tag : Викенд

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат
Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес. Па, еве неколку интересни...
Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин слајдер Семејство Храна

ФОТО | Барате дестинација за мирен викенд? Ја најдовме, и се вика, замислете, „Мир“!

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако сте во близина на Прилеп, скршнете на само неколку километри од центарот на градот. И веќе сте одвоени од градскиот метеж и обиколени сте...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат
На сите ни се случило да потрошиме минути и минути, бадијала пребарувајќи го идеалниот филм или серија, за веќе во моментот кога ќе ги пронајдеме...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат
Нема подобро време за гледање интересен филм или серија од викендите. Но, веруваме дека на многумина им e познато чувството – „што да се гледа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гејтс еднаш годишно поминувал викенд со поранешната девојка, Мелинда го одобрувала тоа!

Слободен печат
Откако Бил Гејтс објави дека се разведува од сопругата Мелинда по 27 години брак, неговиот приватен живот се најде во центарот на вниманието на јавноста,...
Вести Македонија

Зибери: На двајца затвореници од Диво Насеље им следува слободен викенд

Слободен печат
Двајца осудени од кумановската група која беше дел од настаните во Диво Насеље исполнуваат законски услови за користење слободен викенд, констатирал Народниот правобранител, Насер Зибери,...
Вести Македонија Слајдер

Дали македонските граѓани овој викенд ќе останат дома?

Слободен печат
Полициски час од 17 часот попладне до 05 часот наутро, од петок до понеделник е една од можните рестриктивни мерки кои се планираат за земјава...
Вести Регион Слајдер

Со одлука на Кризниот штаб: Србија се затвора од вечерва во 21 часот до 6 часот наутро во понеделник

Слободен печат
Српската влада, на предлог на кризниот штаб за заштита на здравјето на населението од ковид-19, усвои нови мерки за сузбивање на пандемијата кои се однесуваат...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Викенд хороскоп: Авантури, страст, емоции, што ве очекува вас викендов?

Слободен печат
ОВЕН Ви претстои успешен и среќен викенд. Сè оди според планот и задоволни сте со тоа како се одвиваат нештата. На финансиски план, потребно е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | „The Weeknd“ конечно се огласи за „пластичните операции“ и бројните завои на неговото лице: Погледнете како изгледа!

Слободен печат
„The Weeknd“ ги шокираше неговите бројни обожаватели со својот изглед на неговите последни јавни настапи и неговото музички видео за хитот – „Save Your Tears“....