Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Хали Бери
Фото: Профимедиа

Фотографијата на американската актерка за неколку часа доби 255.000 лајкови, а таа бројка се уште расте, па така сега таа изнесува малку помалку од 300.000.

Хали Бери (53) важи за една од најубавите и најзгодни холивудски актерки и е вистински доказ дека годините не и можат ништо.

Иако е во шестата деценија, таа со својот изглед мами воздишки кај мажите ширум светот, а со новата фотографија на Инстаграм предизвика вистинско воодушевување.

Имено, американската актерка позираше во портокалов костим за капење на плажа и така ја истакна својата совршена фигура.

Фото: Инстаграм

На главата таа носи сламен шешир со кој ги прекри и очите, а воодушевените фанови ја почастија со илјадници лајкови и безброј прекрасни коментари на сметка на изгледот, а меѓу оние кои означија дека фотографијата им се допаѓа е и колешката Џенифер Анистон.

Видео на денот