Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Фотографијата на американската актерка за неколку часа доби 255.000 лајкови, а таа бројка се уште расте, па така сега таа изнесува малку помалку од 300.000.

Хали Бери (53) важи за една од најубавите и најзгодни холивудски актерки и е вистински доказ дека годините не и можат ништо.

Иако е во шестата деценија, таа со својот изглед мами воздишки кај мажите ширум светот, а со новата фотографија на Инстаграм предизвика вистинско воодушевување.

Имено, американската актерка позираше во портокалов костим за капење на плажа и така ја истакна својата совршена фигура.

Фото: Инстаграм

На главата таа носи сламен шешир со кој ги прекри и очите, а воодушевените фанови ја почастија со илјадници лајкови и безброј прекрасни коментари на сметка на изгледот, а меѓу оние кои означија дека фотографијата им се допаѓа е и колешката Џенифер Анистон.

Прочитајте и...  Ерменски амбасадор: Борци од Блискиот Исток влегуваат во битката за Нагорно Карабах

Прочитај повеќе

Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Сузана Турунџиева

Поранешниот сопруг на Линда Еванџелиста е обвинет за силување на тинејџерки!

Васко Спасоски

Ги надминале проблемите: Изабела Круз сака да ги поправи односите со нејзината мајка Никол Кидман

Слободен Печат

Сопругата на Џон Леџенд ја загрижи јавноста: Криси Тајген заврши во болница поради компликации во бременоста

Слободен Печат

Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како да откриете носител на ковид-19 кој нема видливи симптоми

Слободен печат

Дневен хороскоп за 29 септември: Не се двоумете да преземете некаков ризик

Слободен печат

Виц на денот: Градежна фирма

Слободен печат

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски