-2 C
Скопје

Tag : линија

Жена Магазин Магазин слајдер

You are GOrgeous, потсетете се дека сте прекрасни со новите чанти од дизајнерката Олгица Ѓоргиева

Ј.К.Д
Од креативната работилница на модната дизајнерка Олгица Ѓоргиева ни доаѓа нов проивод – линија на пратични и модерни чанти. Чантите се веќе во продажба, навреме,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел во филм: Холивудски продуценти се борат за нејзината прва главна улога

Слободен Печат
Пејачката Адел неодамна ослабе 45 килограми и оттогаш наводно станала една од најбараните ѕвезди во Холивуд. По неодамнешното појавување во шоуто „Saturday Night Live“ каде...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат
Фотографијата на американската актерка за неколку часа доби 255.000 лајкови, а таа бројка се уште расте, па така сега таа изнесува малку помалку од 300.000....
Вести Економија

ПроКредит со кредитна линија ќе ги финансира фотоволтаичните системи што ги нуди ЕВН

Слободен печат
ЕВН и ПроКредит банка започнаа нова соработка преку која сите бизниси во државата ќе може да ги користат кредитите на ПроКредит банка за финансирање на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џеј Ло за неколку дена ќе наполни 51 година, но оваа фотографија нема да ви дозволи да поверувате во тоа (ФОТО)

Слободен печат
Дека Џенифер Лопез има тело од соништата, одамна е познато, но последната фотографија докажува дека ниту домашната изолација, долгиот престој во карантин и големата општа...
Вести Избори 2020

Бесплатна телефонска линија во канцеларијата на Народниот правобранител на денот на изборите

МИА Агенција
Во канцеларијата на Народниoт правобранител на денот на предвремените парламентарни избори во периодот од 7 до 21 часот ќе функционира беслатната телефонска линија: 0800-54321, на...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат
Брук Шилдс со својот изглед им пркоси на годините… Со фотографиите во костим за капење, Брук Шилдс, предизвика вистинска бура на социјалните мрежи. На нејзиниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ана Николиќ се снимаше додека се вози, па телефонот „падна“ во бујното деколте (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пејачката Ана Николиќ не крие колку е задоволна со својот нов изглед. Естрадната дама не се двоуми воопшто да ги покаже резултатите од своето макотрпно...
Вести Економија Слајдер

Заев: Во целост е реализирана првата бескаматна кредитна линија КОВИД 1

Слободен печат
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на Фејсбук објави дека во целост е реализирана првата бескаматна кредитна линија КОВИД 1, во чии рамки се одобрени 738...
Хроника

Опожарениот автобус кај е на „Слобода превоз”, сообраќал на линија 45

Aвтобусот што изутрината се запали на терминалот Транспортен центар е приватен автобус, сопственост на „Слобода превоз”, кој сообраќал на линија 45, соопшти ЈСП Скопје. На...