-2 C
Скопје

Tag : тело

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Вратете го телото во форма по богатата празнична трпеза: Нема повеќе изговори, стопете ги мастите со овие 20 кардио вежби

Слободен печат
Прзничните трпези беа преполни со масна храна која пак содржи многу калории, а бидејќи се собраа повеќе празници наеднаш, вашето тело сигурно акумулирало вишок масти....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Никол Шерзингер: Булимијата ми ја украде среќата и самодовербата

Слободен печат
Никол пред неколку години призна дека се борела со булимија. Таа не била задоволна со изгледот, па така во текот на ноќта излегувала од домот...
Живот Магазин Магазин слајдер

Делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Слободен Печат
Првите знаци на стареење се појавуваат во дваесететите години, кога околу нашите очи почнуваат да се формираат брчки. Повеќето луѓе се фокусираат на нега на лицето...
Вести Култура

ВИДЕО | Петра Селишкар: Филмот „Тело“ го работам 20 години

Слободен печат
Европскиот фонд за копродукција и дистрибуција на креативни кинематографски и аудиовизуелни дела – Еуримаж финансиски го поддржа новиот документарен долгометражен филм „Тело“, кој е словенечко...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Не, ова не е Џенифер од времето на „Пријатели“ – Славната актерка на 51 годинa го покажа своето совршено тело!

Слободен печат
Холивудската миленичка стана заштитно лице на еден бренд кој се занимава со продажба на додатоци за исхрана… Американската актерка Џенифер Анистон (51) ја покажа својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Каде исчезна извајаното торзо на Леонардо Дикаприо? За малку ќе ги „изгубеше“ и шорцевите

Слободен Печат
Папарацо фотографите се изнасликаа. Леонардо Дикаприо ужива на плажа во Малибу, каде што се забавуваше во добро друштво. Во пресрет на неговиот 46-ти роденден, американскиот...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Дерматолози советуваат кои три делови од телото треба да ги миете секој ден

Слободен Печат
Веројатно се прашувате дали секојдневното туширање е неопходно? Всушност, експертите советуваат дека не мора често да правите пилинзи за целото тело. Има и други начини...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Бизарно- Деца го бакнуваат телото на Амфилохије кој почина од ковид-19

Слободен печат
Илјадници луѓе го чекаа ковчегот со телото на починатиот, збиени еден до друг, без притоа да се води сметка за дистанца, ниту да се почитуваат...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Отворениот ковчег со телото на Митрополитот Амфилохије го пречекаа илјадници верници

Слободен печат
Пред Храмот на Христовото воскресение во Подгорица толпа верници го чекаа со часови со желба да го видат ковчегот со телото на митрополитот црногорско-приморски Амфилохије,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Мишел Обама има стомачни во шестата деценија: Еве како вежба поранешната прва дама на Америка!

Слободен Печат
Мишел Обама (56) води здрав начин на живот, а во шестата деценија од нејзиниот живот може да се пофали со убав и фит изглед. Поранешната...