7 C
Скопје

Tag : форма

Забава Магазин Магазин слајдер

Каква форма на стапало имате? Откријте каков ви е карактерот!

Слободен Печат
До денес се препознаени пет форми на стапалата и секоја е поврзана со одредени карактеристики, одреден тип на личност и специфичен модел на обувки.  Какво...
Вести Свет

Тихановскаја: Протестите во Белорусија не се завршени, добија нова форма

МИА Агенција
Поранешната белоруска претседателска кандидатка Светлана Тихановска, која ден по изборите побегна во Литванија,вчера изјави дека протестите на опозицијата во нејзината земја не се завршени, туку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Чарлс е во одлична кондиција и покрај годините: Војвотката Камила ја откри неговата тајна!

Слободен Печат
Принцот Чарлс не забави дури и по 70-тите години. Неговата сопруга Камила тврди дека е „најдобриот човек во тие години што го познава“. Камила за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат
Фотографијата на американската актерка за неколку часа доби 255.000 лајкови, а таа бројка се уште расте, па така сега таа изнесува малку помалку од 300.000....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оваа наша пејачка нема конкуренција: Таа е најзгодната „риба“ на естрадата за ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинтивно познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова може да се пофали дека за ова лето го има најдоброто тело помеѓу своите колешки. Сузана и за време на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристијан Бејл го знае најдобриот лек против жештините: Згодниот актер покажа дека повторно е во топ форма! (ФОТО)

Слободен Печат
Папарацо фотографиите од холивудскиот актер во кратко време го обиколија светот, а како не би кога Кристијан Бејл кој е познат по своите неверојатни трансформации,...
Жена Магазин

Каква маскара да одберете според формата на вашите трепки, еве ги препораките

Слободен печат
Да се одбере и погоди добра маскара е подеднакво исто како да се погодат добар пар фармерки кои супер ни прилегаат. Ако сè уште се...
Спорт Фудбал

ХИТ: Фудбалер на Динамо Загреб формата ја одржува работејќи- на нива

Слободен печат
Бидејќи коронавирусот го запре спортот, играчите мораат да пронајдат начин како да останат во форма. Најиновативен во одржувањето на формата е младиот фудбалер на хрватскиот...
Забава Магазин

Изгледот на вашето тело зависи од месецот на раѓање: Тајната за виткост е едноставна!

Слободен печат
Кој би помислил дека по датумот на раѓање ќе може да се предвиди формата на телесна фигура, односно како ќе изгледа личноста. Во тоа ни...
Здравје Магазин

Домашна енергетска бомба за подобро расположение и повеќе енергија

Слободен печат
После напорниот ден, особено на високи температури, на сите нас ни е потребен едноставен и ефикасен начин да ја поттикнеме енергијата. Овој напиток е одличен...