14 C
Скопје

Tag : изгледа

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција (48) гордо ги покажа седите влакна: Вака изгледа достоинственото стареење!

Слободен печат
Совршена комбинација на облека во секоја пригода… Позната по својот елегантен стил на облекување и навика за модно рециклирање, 48-годишната шпанска кралица Летиција изненади со...
Хроника

ВИДЕО| Сведоци на несреќата во Загреб: Изгледа како да поминал тенк

Само благодарение на чудната комбинација на околности, најмалку четири лица се спасија од смртта во сообраќајна несреќа што се случи во понеделникот на авенијата Дубрава...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Јасно е од кого го наследиле добриот изглед: Мајката на Бела и Џиџи Хадид во шесттата деценија изгледа одлично

Слободен печат
Иако има 57 години, таа изгледа барем 10 години помладо… Бела и Џиџи Хадид љубовта кон модата, но и добриот изглед ги наследиле од својата...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО I Како да направите малата кујна да изгледа пространo: Супер практични трикови!

Слободен печат
Еве неколку совети за тоа како барем визуелно да се „зголеми” вашата мала кујна… За многумина, кујната е најважната просторија во домот, па токму затоа е...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Како денес изгледа најстрашното девојче од нашето детство?

Слободен печат
Тешко дека било кој може да ја заборави првата средба со Самара Морган, морничавото девојче од култниот хорор „The Ring“. Актерката Давеј Чејс во меѓувреме...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Модерната Златокоса: Како изгледа жената што 17 години не ја стрижела косата

Слободен печат
Дарија Губанова (34) од Банаул, Русија, почнала да ја расте косата кога имала 14 години како предизвик со пријател за да види кој може да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мајката на Кејт Мидлтон на 66 години изгледа неверојатно: На нејзиниот изглед и фигура би ѝ позавиделе и многу помлади!

Слободен печат
Сега е јасно на кого можат да му се заблагодарат за изгледот војвотката од Кембриџ и нејзината сестра Пипа… Керол Мидлтон (66), мајката на Кејт и...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Изгледа како чинијата која сите ја имаме дома: Но токму оваа на нејзиниот сопственик му донела милиони!

Слободен печат
На аукција во Соединетите Американски Држави за 721.800 долари е продадена порцеланската чинија која сопственикот ја купил минатата година за само 35 долари на распродажба....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Иако сите велат дека изгледа барем 10 години постаро, таа всушност е помлада од него: Холивудскиот убавец не се грижи за тоа, тој не се одделува од неа

Слободен печат
Американскиот актер Кијану Ривс (56) минатата година ја претстави својата девојка Александра Грант  (47) во јавноста, а без оглед на различните коментари за нивната врска и нејзиниот изглед, заљубениот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Софија Вергара: Како изгледа да се биде самохрана мајка на 19 години?

Слободен печат
Актерката Софија Вергара создаде успешна актерска кариера и покрај тоа што стана мајка на 19 години. Сепак, таа сѐ уште се сеќава колку морала да...