20.8 C
Скопје

Tag : лајкови

Магазин Магазин слајдер Свет Технологија

„Фејсбук“ и „Инстаграм“ ќе им овозможат на корисниците да го сокријат бројот на лајкови

Слободен Печат
Aпликација „Инстаграм“ за споделување фотографии која е во сопственост на „Фејсбук“, лансира опција што ќе им овозможи на корисниците да го сокријат бројот на лајкови...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Трик од 2,2 милиони лајкови: Како да ја заврзете косата без ластиче за коса

Слободен печат
Доколку имате долга коса, сигурно некогаш ви се случило да сакате да ја заврзете косата во репче или пунџа, а при рака да немате ластиче...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Били Ајлиш ја промени бојата на косата: За 6 минути доби милион лајкови

Слободен печат
Зад Били Ајлиш стојат неколку успешни недели: прво нејзиниот документарен филм „Billie Eilish: The World’s a Little Blurry“ беше прикажан на стриминг сервисот „Apple TV+“,...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џенифер Лопез се обиде да докаже дека не ги фотошопира фотографиите и собра 5 милиони лајкови

Слободен печат
Пејачката и актерка Џенифер Лопез неодамна се најде на удар на критики од јавноста и нејзините фанови кои заклучија дека фотографиите кои ги објавува таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џастин Бибер и Хејли добија 3 милиони лајкови за новогодишната фотографија

Слободен печат
Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли речиси секојдневно објавуваат заеднички фотографии и зборуваат за својата љубов, но нивната најнова, новогодишна фотографија, го собори рекордот за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат
Фотографијата на американската актерка за неколку часа доби 255.000 лајкови, а таа бројка се уште расте, па така сега таа изнесува малку помалку од 300.000....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат
Веќе неколку денови се зборува за крајот на љубовта на Северина и Игор Којиќ. Имено, се започна кога сопружниците се отследија на Инстаграм, што доведе...
Магазин

Научно докажано: Еве кои селфи-фотографии загарантирано добиваат повеќе „лајкови“!

Слободен печат
Доколку користите филтер за своите фотографии може да се простите од „лајкови“ на Инстаграм. Меѓутоа, селфи направено на работа или селфи кое покажува со какво...
Некатегоризирано

За Карлеуша нема граници – Го „спакува“ телото во златен комбинезон и ги собра сите лајкови (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша по кој знае кој пат докажа поради што ја сметаат за најголемата балканска поп дива. На својот Инстаграм профил објави фотографија која за...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Една од „поскапите“ фотки: Средбата на Шварценегер и Џеки Чен го запали интернетот (ФОТО)

Слободен печат
За само еден ден собраа повеќе од милион лајкови и море од коментари на Инстаграм. Арнолд Шварценегер ги запали социјалните мрежи со само еден потег,...