• актерка

Ѕвездата на „Американска пита“ призна: Спиев со 200 мажи благодарение на филмот

Џенифер Кулиџ (60), ѕвездата на филмовите „American Pie“, „Legally Blonde“ и најновата хит серија на HBO „White Lotus“, призна дека имала многу интимни врски по филмската сензација во 1999 година. „Американска пита“ ѝ донесе голема популарност на актерката и комичарка Џенифер Кулиџ. Таа изјавила дека благодарение на култната улога – мајката на Стифлер, спиела со …

Ѕвездата на „Американска пита“ призна: Спиев со 200 мажи благодарение на филмот Read More »