Tag : актерка

Магазин Магазин слајдер Сцена

Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат
После раѓањето на синот Сантиаго кој го доби на 45-годишна возраст, Ева Лонгорија се посвети на мајчинството, но и своето тело. Напорните тренинзи, посебната исхрана...
Жена Магазин Магазин слајдер

Мерилин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Слободен Печат
Норма Џин, многу попозната под името Мерилин Монро, се венчала трипати. Еден од нејзините сопрузи бил Џо Димаџио, легендарниот бејзбол играч на Њујорк Јенкис. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат
Американската актерка Мишел Фајфер (62) е на сцената веќе неколку децении, а иако беше на врвот од славата пред скоро 30 години, и денес изгледа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски
Со филмовите на Шерон Стоун пораснаа многу генерации, а американската актерка многумина ја нарекоа една од најфаталните жени во 90-те години на минатиот век. Се...
Магазин Магазин слајдер Ретро

„Добрите девојки одат во рајот, лошите одат секаде“: Славната Кетрин Хепберн две децении била во врска со оженет маж!

Слободен Печат
Славната актерка Кетрин Хепберн била второто дете од шест на хирург и ангажирана избирачка, кои го поттикнувале развојот на своите деца во секоја смисла. Уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лидија Вукичевиќ на 57 години како од мајка родена: Познатата актерка се опушти! (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако длабоко загази во шестата деценија од својот живот, актерката Лидија Вукичевиќ (57) и понатаму важи за една од најзгодните жени на српската јавна сцена....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нејзината куќа е како од бајките: Лидија Вукичевиќ сподели фотографија од нејзиниот омилен дел во домот! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерката Лидија Вукичевиќ важи за дама со вкус, што се однесува до изборот на свечени тоалети и уредување на домот. Како и многумина, таа го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката се пресоблекуваше во автомобил, па ненамерно ги покажа градите! (ФОТО)

Васко Спасоски
Шпанската актерка Росио Муноз Моралес (31) за време на снимањето на еден фотоедиторијал во Италија се пресоблекуваше во автомобил, поради кои нејзините гради ја доживеаа...
Вести Култура

„Читаме по дома“ – Актерите од Театар Кумановo и „ТРИ“ во заеднички проект

Слободен печат
Актерите од Театар Куманово заедно во соработка со Издавачки центар ТРИ спремаат нов и возбудлив проект. Проектот носи име „Читаме по дома”, a постои можност...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Короната е виновна: Актерката Јана Стојановска три месеци е разделена од сопругот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Актерката Јана Стојановска по подолго време се појави во естрадниот магазин „Бекстејџ“, каде за прв пат во јавноста го покажа синчето Ненад, кој го доби...