Tag : како

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО: Како да го уредите ентериерот со црни ѕидови, а да не изгледа мрачно и морбидно? Ваквиот ентериер ќе им се допадне на сите!

Слободен печат
Црната боја отсекогаш била одраз на луксуз и стил… Како многу едноставна, црната боја секогаш добро функционира со пошироката палета на други бои во ентериерот,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Како се разубавува Ева Мендес – 7 игли во вратот, а таа се смешка!

Слободен печат
Славната актерка подлегна на третман со иглички, а со својата објава и слика шокираше многумина… Обожавателите на американската актерка Ева Мендес (46) се навикнати да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Враќање во деведесеттите – Како изгледаше Кетрин Зита Џонс (51) на почетокот на кариерата?

Слободен печат
Погледнете како славнта холивудска актерка изгледала на свои дваесет години… Холивудската актерка Кетрин Зита Џонс (51) и во шестата деценија важи за една од најубавите...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Како Адам Сендлер успеа да го освои Нетфликс?

Слободен печат
Филмот „Hubie Halloween“ со Адам Сендлер во главната улога е најуспешниот филм на Нетфликс во 2020 година, тој постигна извонреден успех иако излезе на 7-ми...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Како ќе го прославиме Божиќ во време на корона? Ова е најтажната божиќна реклама од која ќе ви се насолзат очите…

Слободен печат
Во рекламата се појавува момче кое е многу загриженo за овој Божиќ поради сè што се случува во светот, па ги запрашува родителите: „Дали тој...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Никогаш не го фрлајте веќе исцедениот лимон – Еве како можете да го употребите повторно!

Слободен печат
Лимонот навистина е чудотворно овошје, а добро е познато дека има повеќратна примена. Не само во исхраната, лимонот е феноменален и употреблив и во домаќинството,...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Сукњи кои ќе ја обележат оваа зима – Совршен спој на елеганција и лежерност, од вас зависи како ќе ги комбинирате!

Слободен Печат
Плисираните сукњи се вратија на модната сцена уште пред неколку години, на голема врата – и оттогаш не не напуштаат. На радост на повеќето жени,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Знаете ли како да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат
Вашиот тинејџер сака подолго да остане надвор, а вие, секако, би сакале што побргу да се врати дома. Што да се прави? Тинејџерите можат да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Каков лажго сте вие? Хороскопот открива како лаже секој хороскопски знак!

Слободен печат
Според доминантните особини на вашиот хороскопски знак, може да се заклучи и на кој начин лажете, колку тешко ви паѓа тоа или колку лесно посегнувате...
MacedonianAlbanian