6 C
Скопје

Tag : љубов

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Три хороскопски знаци на кои ќе им „цвета љубовта“ оваа пролет

Слободен печат
Секоја сезона носи одредени романтични моменти, но најдобро е да се заљубиме во пролетта кога сè околу нас цвета. Хороскопските на кои ќе им „цветаат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никој не ја прифаќа нејзината врска со бисексуалниот шаман: Принцезата поради љубов се сели во Америка!

Слободен печат
Поранешниот маж на норвешката принцеза, Ари Бен, на кој му роди три ќерки, изврши самоубиство три години по разводот од Марта Луиз… Изгледа е се...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 9 април: Делувате позитивно, одржувајте самодоверба и добар импулс

Слободен печат
Овен Не смеете да правите сè што сакате, но не се откажувате лесно и упорно смислувате некој индиректен начин. Сакате да оставите позитивен впечаток на...
Живот Магазин Магазин слајдер

Колку години треба да биде постар мажот од жената за таа да биде среќна во љубовната врска?

Слободен печат
Бакнувањето може да биде комплицирано, но другите работи ќе бидат многу поедноставни кога ќе разберете што сакате од една врска. Се чини дека жените најмногу...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО+ВИДЕО| Мајка – тинејџерка за својата бременост на 13 годишна возраст: „Сите инсистираа да абортирам, а мојата мојата ќерка ми го спаси животот“

Слободен печат
ЈуТјуб – ѕвездата Меди Ламберт од Тексас, денес со полни 17 години, пред јавноста отворено зборува за трауматскиот период кога останала бремена како 13 –...
Живот Магазин Магазин слајдер

Фенг шуи совети: Како да ги донесете љубовта и интимноста во вашата спална соба

Слободен печат
Фенг шуи е древна кинеска уметност која верува дека одредени аспекти на животот можат да се подобрат или да се повратат во зависност од распределбата...
Живот Магазин Магазин слајдер

Како да препознаете партнер кој е склон на прељуба?

Слободен печат
Постојат луѓе кои не можат да останат воздржани кога им се прижа прилика за прељуба. Некои навики во однесувањето, укажува на тоа дека некои луѓе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Џенифер Лопез облечена во бело, но без веренички прстен на раката: Дали тоа значи крај на уште една голема љубов?

Слободен печат
И покрај сите гласини за проблеми со нејзиниот вереник Алекс Родригез, Џенифер Лопез упорно негира пред јавноста дека нивната врска е во криза. Сепак, се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест не планира да се разведе од Ким

Слободен печат
Канје Вест е свесен дека Ким Кардашијан поднела барање за развод минатиот месец, но не верува дека е сериозна во врска со тоа. „Тој не...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: Нова серија која ќе ве оттргне од репризното гледање на „Сексот и градот“ или филмот „Ѓаволот носи Прада“

Слободен печат
Можеби сте слушнале за серијата „The Bold Type“, која неодамна пристигна на „Нетфликс“ дека е меѓу 10-те најгледани, што не е изненадувачки. За среќа, снимени...