Tag : љубов

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 4-ти јули!

Васко Спасоски
ОВЕН Се наоѓате на чекор пред другите и вашите резултати ги надминуваат просечните мерила. Наидувате на добар прием во друштвото, но не треба да се...
Забава Магазин Магазин слајдер

Факти за љубовта кои ни самите не сакаме да ги прифатиме

Слободен Печат
Во животот на човекот љубовта е неизоставен дел, за комплетно функционирање. За да се изгради стабилна емоционална врска е потребен оптимален период на доверба. Меѓусебното...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Месечен хороскоп: Флерт, страст, нова љубов… Што ви носи јули?

Слободен печат
Овен Кариера и пари: Во првиот дел од јули, Меркур и Венера ќе ви донесат многу нови шанси за позитивни промени. Ве чека профитабилен период,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да привлечете среќа, љубов и пари во домот? Поставете фигура од слон на овие места во домот!

Слободен печат
За да привлечете среќа, љубов и пари во домот, поставете фигура од слонче низ домот. Слонот во близина на влезната врата привлекува среќа и сила...
Забава Магазин Магазин слајдер

Сакате љубов како од филм? 10 начини како да ја „повикате“ вашата сродна душа

Слободен печат
Ако се обидувате да сфатите како да ја привлечете својата сродна душа, пробајте да ги разберете овие 10 правила и да ги примените. Расчистете со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трогателната љубовна приказна за Мерил Стрип и нејзиниот прв сопруг актерот Џон Казалеа!

Слободен Печат
Мери Луис Стрип (Мерил Стрип) вчера го прослави својот 71-ви роденден, а многумина и денес ја прераскажуваат нејзината љубовна приказна. Актерката за време на својата...
Жена Магазин Магазин слајдер

Неверојатна љубовна приказна на Софија Лорен и Карло Понти: Никогаш повеќе нема друг да сакам!

Слободен печат
Карло Понти првпат ја видел својата идна сопруга во 1950 година, додека била судијка на натрпеварот „Мис Елеганција“. Тогаш тој бил оженет и имал 37...
Магазин Хороскоп

Љубов, кариера и здравје: Дневен хороскоп за 20 јуни!

Васко Спасоски
Близнаци 21.5.-21.6. Љубов Ќе ја најдете хармонијата што ви бегаше од раце. Ќе ги подобрите односите со саканата личност. Осамените ќе излегуваат и ќе бидат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Им летаат пеперутките во стомак: Игор Џамбазов и Илина Арсова како во тинејџерска љубов! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако треба да го избереме најзаљубениот пар на нашата јавна сцена, тоа дефинитивно би биле Игор Џамбазов и Илина Арсова. Дека уживаат во нивната љубов,...
Жена Магазин Магазин слајдер

Најголемата љубов на поетесата Десанка Максимовиќ, нејзините песни откриваат многу за него, а тој самиот бил повлечен и тивок

Слободен печат
Српската писателка Десанка Максимовиќ, после студиите на Филозофскиот факултет каде студирала литература и историја на уметност, добила стипендија од француската влада и во 1923 година...