1 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Мексиканскиот пејач Џери Демар (41) се жалел на болки во задникот по земањето на витаминска инекција, за два дена подоцна да почине.

Ѕвездата на шоуто „The Voice Mexico“ почина во понеделникот на 41 година, а странските медиуми пишуваат дека умрел поради компликација од Ковид – 19.

48 часа пред смртта, Латиноамериканецот кој е номиниран за Греми, рекол дека трпи неподносливи болки, откако самиот на себе си давал витамински инекции во задникот.

– Во болница сум бидејќи имам проблеми со задникот. По грешка три дена вбризгував витамини во исто место – започнал тој.

– Пред два дена ја примив последната доза. Шест часа болката е огромна, на скала до 10, болката е 12 – додал тој.

Прочитајте и...  Неготино ќе бара воведување полициски час во Општината за спречување на ширењето на ковид-19
Џери Дамар

Не е познато кои витамини ги примал Демар. Тој потоа бил примен во болница во Калифорнија, поради повраќање и поради состојбата во која се наоѓал.

– За време на снимката која ја снимал во живот за на Фејсбук, Демар правел страшни гримаси од болка и тешко дишел, а зборувајќи на шпански, се жалел на лечењето кое го имал во болница. За жал два дена подоцна тој починал.

Неговата сопруга Клаудија напишала:

– Роднини и пријатели, љубовта на мојот живот веќе ужива во Божјата слава, ви благодарам на сите за молитвите. Ќе те сакам засекогаш – напишаа таа.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар