ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Габриел Бајрам, синот на сега веќе починатиот политичар Амди Бајрам на својот профил на Фејсбук сподели доста емотивно видео направено најверојатно неколку недели или месеци пред смртта на татко му.

Амди на видеото плаче додека веднаш до него стои популарниот босански пејач Шериф Коњевиќ и му го пее големиот хит на Шабан Шаулиќ „Сине, сине“.

Погледнете го видеото:

Инаку Амди Бајрам почина на 24 октомври во една приватна болница во Скопје. Тој ќе остане како еден од политичарите со најголем стаж во Собранието на Република Македонија, а особено ќе биде запаметен и како еден од најдуховитите политичари…

Видео на денот