• плаче

ВИДЕО | Бајден не можеше да ги скрие солзите пред своите сограѓани: Извинете за емоциите, сакам само покојниот син да беше тука

Пред тргнувањето за Вашингтон, каде утре ќе биде инаугуриран за 46. претседател на САД, Џо Бајден одржа емотивен проштален говор во својот град Вилмингтон во Делавер, во текот на кој не можеше да ги задржи солзите. -Во нашето семејство вредностите кои ги делиме, карактерот кон кој тежнееме, начинот на кој гледаме на светот – се …

ВИДЕО | Бајден не можеше да ги скрие солзите пред своите сограѓани: Извинете за емоциите, сакам само покојниот син да беше тука Read More »