Tag : Амди Бајрам

Вести Македонија Слајдер

ФОТО+ВИДЕО: Амди Бајрам погребан во присуство на околу 300 лица

Мирослава Бурнс
На погребот на поранешниот пратеник Амди Бајрам на муслиманските гробишта во Скопје денеска присуствуваа околу 300 лица, сведочи Слободен печат преку овие фотографии и видеа....
Вести Ви Препорачуваме Македонија Слајдер

Сепак, Амди Бајрам нема да биде погребан во Алеата на Великаните

Илинка Иљоска
Иако утринава официјално беше најавено дека лидерот на Сојузот на ромите од Македонија, Амди Бајрам ќе биде погребан во Алеата на Великаните, дежурните од А.Д....
Вести Македонија Слајдер

Д-р Александар Стојанов: Сите што биле во контакт со Амди Бајрам на свадбата да бидат во изолација!

Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје, доктор Александар Стојанов препорачува сите луѓе што од Македонија отпатувале на свадбата на внуката на Амди Бајрам во...
Вести Македонија

Советот на општина Шуто Оризари одржа комеморативна седница по повод смртта на Амди Бајрам

Слободен печат
Советот на општина Шуто Оризари денеска одржа комеморативна седница по повод ненадејната смрт на поранешниот пратеник и претседател на политичката партија „Сојуз на Ромите” Амди...
Вести Македонија

Амди Бајрам ќе биде погребан во Алеата на Великаните

Слободен печат
Денеска ќе биде погребан лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој почина вчера на 64-годишна возраст. Погребот, како што соопшти Сојузот на Ромите, е...
Вести Македонија Слајдер

МЗ: Ќе се тестира и семејството на Амди Бајрам, погребот да биде според протоколите

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека откако кај починатиот Амди Бајрам постмортем е утврдено дека истиот бил позитивен на ковид-19, Центарот за јавно здравје-Скопје ги презема...
Вести Македонија

Ромската интерпарламентарна организација изрази сочувство за смртта на Амди Бајрам

Слободен печат
 Претседателот на Ромската интерпарламентарна организација Срџан Шајн денеска изрази сочувство за смртта на лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој почина денеска на 64-годишна...
Вести Македонија

Амди Бајрам бил позитивен на тестот за коронавирус

Слободен печат
Поранешниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам кој почина во болницата Жан Митрев во Скопје, бил позитивен на коронавирус, потврдиле за Фокус...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ испрати телеграма со сочувство до семејството на Амди Бајрам

Слободен печат
Изразуваме длабоко сочувство до семејството и најблиските за ненадејната смрт на Амди Бајрам, долгогодишен пратеник во собранието на Република Македонија и претседател на партијата Сојузот...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Амди Бајрам имаше комплексна здравствена состојба

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој утрово почина, имал комплексна здравствена состојба со многу други...