Author : Слободен печат

Магазин Магазин слајдер Сцена

На Џенифер Анистон не ѝ оди онлајн-шопингот: Нарачала готова слика наместо бои (ВИДЕО)

Слободен печат
Џенифер Анистон веќе три недели се наоѓа во изолација во резиденцијата на Беверли Хилс. За време на карантинот Џенифер бара начини да се забавува. Разговара...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ние можеме да им пренесеме коронавирус на мачките, а дали можат и тие на нас?

Слободен печат
По веста дека тигар во зоолошка градина во Њујорк е позитивен на коронавирус, први симптоми на болеста почнале да покажуваат уште шест тигри и лавови,...
Магазин Сцена

Андреа Бочели за Велигден ќе пее во Миланската катедрала: Тоа ќе биде молитва за Милано и за цел свет!

Слободен печат
Италијанскиот тенот Андреa Бочели во недела на Велигден ќе настапи во Миланската катедрала, која ќе биде празна, а настапот ќе се пренесува преку Јутјуб. „Пред...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На Северина ѝ годи готвењето на свекрвата: Се здебелив 7 кила! (ВИДЕО)

Слободен печат
На Северина Којиќ веќе ѝ стана традиција во сабота навечер да седне пред екранот на својот компјутер и на фановите да им „сервира“ емисија во...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат
Американските научници утврдиле дека ковид-19 може да предизвика и срцеви проблеми, дури и кај луѓето што претходно немале никакви проблеми од тој вид. Исто така,...
Здравје Магазин

Коронавирусот може да живее на хируршките маски многу подолго од што мислеа научниците

Слободен печат
Скоро сите луѓе ширум светот денес носат маски за да се заштитат од корнавирусот, но најновата студија покажа дека тие можат да бидат погодно тло...
Забава Магазин Магазин слајдер

Орангутанката Сандра видела како луѓето ги мијат рацете, па почнала и таа (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од најважните препораки за заштита од ковид-19 е темелното и често миење на рацете со сапун барем 20 секунди. Меѓутоа, ако ви е потребна...
Забава Магазин Магазин слајдер

Баба од Шпанија на 110 години му пркоси на коронавирусот: Ја преживеала и шпанската грозница и Втората светска војна

Слободен печат
Луиса Васкез де Силва е родена пред точно 110 години во градот Понтеведра што се наоѓа на северот на Шпанија. Оваа жена во текот на...
Магазин Семејство

Корисни совети и идеи: Што сè можете да направите со остатоците од храна

Слободен печат
Речиси во домот на секое семејство, секојдневно остануваат големи количества на остатоци од храна која се разбира неможе да се јаде, па токму поради тоа,...
Магазин Семејство

Разговор со психологот Марија Конеска: Родителите не смеат да остават стравот и несигурноста да тлеат во детето

Елена Вељановска
Состојбата на изолација на која сме подложени сите, сѐ со цел да се намали можноста од зараза со коронавирус, децата различно ја доживуваат. Како децата...