-2 C
Скопје

Author : Слободен печат

Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Неверојатна оптичка илузија: Додека поминувате покрај оваа куќа во Австралија, таа ротира!

Слободен печат
Куќата позната како „Camofleur“ е дизајнирана од австралиската уметница Реџина Волтерс. Куќата, која се врти додека поминувате покрај неа, се наоѓа во близина на аеродромот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мачу Пикчу повторно отворен за туристите: Бројот на посетители ќе биде ограничен и под строги мерки

Слободен печат
Од денес, тврдината Инка во Мачу Пикчу е повторно отворена за туристи, но со ограничен број посетители. Посетите беа прекинати од крајот на јануари поради...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Ризични и смртоносни предизвици омилени меѓу младите на социјалните медиуми и дел од нив актуелни на Балканот

Слободен печат
“Треба да ја извршите секоја задача вредно и никој не смее да знае ништо за тоа. Кога ќе ја завршите задачата, ми испраќате фотографија. И...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Бела Хадид со инфузија во раката додека е на фризер: Лајмската болест не прашува за време

Слободен печат
Иако нејзините фотографии, кои ги објавува на социјалните мрежи, во повеќето случаи предизвикуваат завист кај младите девојки ширум светот, 24-годишната Бела Хадид сега откри дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Препорака на Двејн Џонсон – „The Rock“ за соодветен оброк по тренинг

Слободен печат
Двејн Џoнсон попознат како „The Rock“ на својот  сподели рецепт за протеински шејк што го пие по секој тренинг. Џонсон редовно објавува вести од неговата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се будите уморни? Направете ги овие промени во спалната соба за квалитетен сон кој ќе ви донесе ден исполнет со енергија

Слободен печат
Дури и ако спалната соба навистина ви служи само за спиење, сепак поминувате околу една третина од денот во неа. Само неколку интервенции можат да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Актерки во шестата деценија на наградите „Златен глобус“: Кетрин Зета Џонс, Селма Хајек и Џејми Ли Кертис покажаа што е стил и елеганција

Слободен печат
Престижните награди „Златен глобус“ се одржаа синоќа во хотелот „Beverly Hilton“, а 78-то доделување беше без публика поради пандемијата на коронавирусот Имено, славните актери и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | „Амин“: Австрија и Словенија со истоимени песни на Евровизија

Слободен печат
Оваа година, Австрија и Словенија ќе се претстават на „Евросонг“ со песни кои носат исто име, ист наслов – „Амин“. Австрија на овогодинешната Евровизија ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Покемон“ музички албум: Кети Пери и Џеј Балвин се само дел од светските ѕвезди кои ќе ги изведат новите хитови

Слободен печат
„Pokémon 25: The Album“ пристигнува во есента 2021 година, објавено е на неодамнешниот виртуелен концерт „Покемон“, кој се одржа онлајн на 27 февруари оваа година....
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Американски хирург учествувал на судење преку видео врска паралено додека оперирал

Слободен печат
Здружението на лекари на американската држава Калифорнија најавиле истрага против пластичниот хирург д-р Скот Грин затоа што учествувал во судски процес за време на операција...