Author : Слободен печат

Вести Македонија

Жбогар заигра на „Македонско девојче” на Денот на независноста: „Не можев да одолеам“

Слободен печат
Евроамбасадорот Самуел Жбогар беше еден од гостите денеска на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото „Боите на независноста” се одржа...
Вести Регион

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО ХРВАТСКА: Автомобил излетал од патот, двајца загинати

Слободен печат
Во тешка сообраќајка во Хрватска на автопатот А3 недалеку од Славонски Брод загинале две лица, јавува Индекс.хр. Според досегашните информации, познато било дека автомобил со...
Еспресо Шоу биз

Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, вистината ја дознал откако починала

Слободен печат
Славниот актер Џек Николсон (82) е еден од најголемите холивудски актери и позади себе има сјајни улоги кои го вивнаа на самиот врв. Меѓутоа, низ...
Вести Култура

Почина Васил Пујовски – македонскиот драматург и автор на детски песни

Слободен печат
Денеска на возраст од 72 години почина македонскиот драмски писател и поет за деца и возрасни Васил Пујовски. Васил Пујовски е роден на 1 октомври...
Вести Свет

РУСИЈА ОБВИНУВА: Фејсбук и Гугл на денот на изборите објавувале политички реклами

Слободен печат
Русија ги обвини технолошките гиганти Гугл и Фејсбук дека дозволиле објавување на политички реклами за време на регионалните избори одржани денеска, и покрај барањето овие...
Вести Свет

Жаир Болсонаро повторно опериран

Слободен печат
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро поминал успешна операција на абдоминалната хернија во болница во Сао Паоло, соопштено е од неговата канцеларија. Ова била вкупно четврта операција...
Вести Регион

АПОКАЛИПСА НАД ПУЛА: Страшни облаци се појавиле на небото, во Истра повеќе од 11.000 молњи за два часа (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Силно невреме ја зафатило Истра во Хрватска, каде силниот ветер ги оштетил крововите и кршел гранки. Најдраматично било во Пула, бидејќи над градот се надвил...
Забава Магазин

АНКЕТА: Босанци кажуваат што би направиле ако соседот им е хетеросексуалец – „Ќе го удавам како мачка“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во Сараево се одржа првата парада на гордоста под мотото „Има излез“. Оваа парада беше доволно да ги мотивираат социјалите мрежи и да почнат...
Вести Македонија

Невреме во тетовско: Силен град и поплавени улици

Слободен печат
Грмотевици, град, силен дожд и ветер ги зафати неколку села во општина Теарце во Тетовско попладнево околу 18 часот. Во Лешок, Слатино и Теарце жителите...
Вести Свет

УРАГАНОТ ДОРИЈАН ОДНЕЛ ЖИВОТ НА 5-ГОДИШНО ДЕТЕ: Паднал од кров, а неговиот татко засекогаш ќе му ги памети последните зборови

Васко Спасоски
Кога водата се доближила до кровот од нивната куќа, Адријан Фарингтон од Бахамите, го однел својот петгодишен син сам на кровот, мислејќи дека таму ќе...