33.8 C
Скопје

Author : Горан Наумовски

Вести Хроника

Обвинетиот Трајковски цел час испрашува професор од Градежен

Горан Наумовски
Владимир Арсовски, професорот на Архитектонскиот факултет во Скопје, сведочи денеска во процесот „Т.Н.Т.“ на Специјалното јавно обвинителство. Денешното судење започна со безмалку час задоцнување. Причината...
Хроника

Косовар криумчарел мигранти

Горан Наумовски
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска донесе одлука да започне истрага против косовски државјанин. За него...
Вести Хроника

ОБНОВЕНО: Татко и 8-годишно дете застрелани одблизу во автомобил кај Слупчане

Горан Наумовски
Полициски службеници од полициското одделение Матејче, синоќа во 22:40 часот во атар на с.Слупчане, на место викано Слупчански бунар, пронашле патничко возило „опел астра“ со...
Хроника

Возачот што усмрти полицаец бил пијан

Надлежен јавен обвинител заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи изврши увид на местото каде синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа во која...
Хроника

Маж повреден од струен удар

Вчера од болницата во Штип во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ бил донесен 27-годишниот М.Ј. заради повреди од струен удар. Според пријавата поднесена во полициска станица...
Хроника

Повредена девојка кај Градско

Горан Наумовски
Во текот на изминатиот ден, на регионалниот пат Градско – Велес, мото „кавасаки“ излетал од патот при што посериозно е повредена сопатничката, 48-годишната А.И. од...
Хроника

Голем отпад повреди работник

Горан Наумовски
Вчера, 72-годишниот Ќ.М. од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди при истовар на земја и шут во депонија во атарот на село Горна Бањица,...
Хроника

Близу Скопје загина мотоциклист

Горан Наумовски
Вчера, во 12:45 часот на автопатот „Пријателство“ се случила тешка сообраќајна незгода во која животот го загубил 29-годишниот Б.Ѓ. од Скопје. Спорет полицискиот извештај до...
Хроника

Четиринаесетмина повредени во 24 сообраќајки

Мотоциклист загина, четири лица се тешко повредени, а 14 се здобиле со лесни телесни повреди, во 14 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на...
Вести Македонија

Заев: Уверен сум дека граѓаните во вториот круг уште посилно ќе го поддржат напредокот

Горан Наумовски
Од 98,27 отсто проверени гласачки ливчиња, 321.201 гласале за Пендаровски, а 316.000 гласале за Силјановска Давкова, рече Заев на вечерашната прес конференција. – Имаме победа...