22 C
Скопје

Што се крие зад шминката на лицето на Адел? (ФОТО)

Пејачката го покажа вистинското лице, а многумина изјавија дека воопшто не би ја препознале.
Пејачката во целосно опуштено идание не ни наликува на ѕвезда од црвениот тепих.

Во текот на периодот на изолација, многу ѕвезди со следбениците на социјалните мрежи сакаа да споделат фотографии во целосно лежерно и природно издание, па на тој тренд не му одолеа ниту Адел.

Таа објави фотографија без грам шминка и откри како изгледа надвор од црвениот тепих.

Кога би ја сретнале на улица, веројатно не би ја препознале. Разликата е драстична.

Со оглед на тоа дека сме навикнати да ја гледаме комплетно средена и секогаш со комплетна шминка, оваа објава предизвика вистинска бура. На нејзината објава можат да се прочитаат различни коментари од нејзините фанови, а повеќето се негативни.

профимедиа

„Ова е доказ дека и ѕвездите се како нас, сите имаат мани и не се така совршени“, „Кога ќе се тргне шминката, целата магија исчезнува“, и напишаа во коментарите.

Поврзани вести

Музичарот Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

ВИДЕО: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон отворија свој канал на „Јутјуб“

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Слободен печат

Макпетрол Инфо Поинт: Секој може да придонесе за побезбеден сообраќај

СП.

Остави Коментар