18 C
Скопје

Tag : адел

Магазин Магазин слајдер Сцена

Повеќе нема да слушаме песни за скршеното срце на Адел: Се спогоди со сопругот поради синот Анџело!

Слободен печат
Планетарно популарната пејачка Адел се согласи да не пишува песни поврзани со нејзиниот поранешен сопруг Симон Конецки.   Своето скршено срце Адел го „лекуваше“ во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел одбива милионски суми и договори – Не сака да биде новата Кардашијан

Слободен печат
Пејачката Адел наводно одбила сума од дури 50 милиони долари вредни маркетинг договори кои и ги нуделе за да ја промовира диетата благодарение на која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел во филм: Холивудски продуценти се борат за нејзината прва главна улога

Слободен Печат
Пејачката Адел неодамна ослабе 45 килограми и оттогаш наводно станала една од најбараните ѕвезди во Холивуд. По неодамнешното појавување во шоуто „Saturday Night Live“ каде...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел ги остави без здив фановите со нејзиниот неверојатно тесен струк: Пејачката се пошегува на своја сметка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Славната пејачка Адел со месеци привлекуваше внимание со својата трансформација. Фановите со нетрпение го очекуваат секое нејзино ново појавување во јавноста, па самата најава за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел се враќа во полн сјај: Гостување на „SNL“, нов албум, нов изглед

Слободен Печат
Очигледно 2020 година се покажа одлична година за Адел. Покрај промената на физичкиот изглед и животниот стил, за кој многумина „не престанаа“ да зборуваат, утре...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриено со кого се гледа Адел: Дошол кај неа доцна во ноќта и сакал да се скрие, ама не успеал

Слободен Печат
Адел и Крис Браун се запознаа во 2013 година на Греми музичките награди и тој бил воодушевен од пејачката. Британската пејачка Адел (32) во последните...
Магазин Магазин слајдер Сцена Технологија

Ова се „најопасните“ славни лица на интернет

Слободен печат
Според податоците на „McAfee“, „најопасна“ славна личност на оваа листа е пејчката Адел, која ја стекна новата популарност благодарение на неверојатната физичка трансформација… Сите сакаат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел ја покажа витката линија во бикини: Доби голем број критики за фризурата (ФОТО)

Слободен Печат
Адел е доказ дека упорноста се исплати. Британската пејачка, која изгуби 45 килограми, ги воодушеви своите фанови со најновата фотографија, но доби и негативни коментари....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел открива како се преполови: Не е од вежби и исхрана! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Се уште ја оддржувам формата со ова!

Слободен Печат
Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на...