Tag : издание

Магазин Магазин слајдер Сцена

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат
Улицата Родео Драјв во калифорнискиот град Беверли Хилс е омилена шопинг дестинација за многу славни лица. Меѓу нив е и Џенифер Лопез. Латино дивата ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Совршено стилски усогласени: Џенифер Лопез и Алекс Родригез во никогаш помоќно модно издание! (ФОТО)

Слободен печат
Тие поставуваат нови стандарди за облекувањето… Џенифер Лопез и Алекс Родригез водат сметка за секој детаљ, па така тие секогаш се трудат да се појават...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фановите загрижени, се прашуваат што и се случило – Една од најубавите актерки во Холивуд во невообичаено издание (ФОТО)

Слободен печат
Фотографииите на кои Сандра Булок е во нетипично издание за себе и на кои изгледа малку неуредно за кратко време го обиколија целиот свет и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Беспрекорниот стајлинг на првата дама – Модно издание за чиста десетка (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на САД беспрекорно стилизирана и овој пат… Во последните неколку месеци навикнавме да ја гледаме Меланија Трамп во комбинација на потемни бои, па...
Жена Магазин Магазин слајдер

Беспрекорното деловно издание на Брижит Макрон: Нежни бои и платнени чевли во комбинација со тесни панталони!

Слободен печат
Првата дама на Франција во препознатливо деловно издание… Брижит Макрон (67) се појави со својот сопруг Емануел Макрон на прославата на 76-годишнината од ослободувањето на...
Културен печат

Книжевен превод: „Еретички писма“ од Стефан Марковски е објавен на англиски јазик

Тони Димков
Романот „Еретички писма, или наоѓајќи ги небата што сјаат црвено“ од Стефан Марковски деновиве беше објавен на повеќе платформи за книги на англиски јазик. Романот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Единаесетто издание на Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“

Слободен печат
Единаесеттото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „Македокс“, што ќе се одржи во периодот од 19 до 26 август, во паркот кај МКЦ и...
Вести Македонија

Осмо издание на фестивалот „Прво па женско”

МИА Агенција
Од 17 до 23 август 2020 година, во Младинскиот Културен Центар во Скопје, ЦАЦ Монтажна Галерија и Музејот на современа уметност ќе се одржи осмото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Миног во досега невидено издание: Нејзиниот нов албум ветува голема диско забава

Слободен печат
Претстојното музичко остварување нема да наликува на нејзиниот претходен кантри албум „Golden“ од 2018 година … Новиот албум на Кајли Миног, инспириран од диско звуците, ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Македонски изведувачи го одбележаа второто издание на „Скопје анплагд 2020“

Слободен печат
Посетителите на овогодинешното издание на „Скопје анплагд“ (Skopje Unplugged) во петокот на бината на винаријата „Камник“ и почитувајќи ги здравствените протоколи, имаа можност да слушнат некои од македонските...