Tag : што

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Месечен хороскоп: Флерт, страст, нова љубов… Што ви носи јули?

Слободен печат
Овен Кариера и пари: Во првиот дел од јули, Меркур и Венера ќе ви донесат многу нови шанси за позитивни промени. Ве чека профитабилен период,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Што се можете да направите од обичната картонска кутија – 59 неверојатно креативни идеи! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сите во домот имаме барем една картонска кутија која не ни служи за ништо, туку ја чуваме во случај да не ни затреба за нешто....
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Не знаете што да гледате? Ова се 10-те моментално најпопуларни серии на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат
„13 Reasons Why“ е најпопуларната серија оваа недела на Нетфликс, судејќи според службеното рангирање на стриминг сервисот. Серијата воедно е и најпопуларното нешто од се...
Живот Магазин Магазин слајдер

Кои работи ви го уништуваат сексуалниот живот?

Слободен печат
Добриот секс со партнерот е нешто што секој го посакува. Дури и во долгите врски партнерите прават грешки за време на сексот. Но зошто е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган Маркл сака нејзината биографија да излезе што побрзо: Светот мора да слушне што се преживеав!

Слободен печат
Иако издавањето на нејзината биографија е најавено за август, Меган сака тоа да се случи што побрзо… Меган Маркл сака биографијата за нејзиниот и животот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што се крие зад шминката на лицето на Адел? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката го покажа вистинското лице, а многумина изјавија дека воопшто не би ја препознале. Пејачката во целосно опуштено идание не ни наликува на ѕвезда од...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие работи не можат да ги поднесат – Еве што може да го изнервира секој хороскопски знак!

Слободен печат
Секој човек нешто го нервира и може да го извади од такт. Ова се работите кои не можат да ги поднесат хороскопските знаци. Овен Овните...
Магазин Магазин слајдер Семејство

За што најчесто се караат брачните партнери во првата година од бракот?

Слободен печат
Вообичаено во нашата држава младите парови не живеат заедно пред да стапат во брак, па затоа кога ќе станат маж и жена за прв пат...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Вонредна состојба автоматски не значи воведување полициски час

Горан Наумовски
Владата на Македонија од Парламентот побара да прогласи Вонредна состојба на територијата на целата земја. Ова денеска на прес конференција јавно го соопшти техничкиот премиер...
Забава Магазин

Хороскоп за 18 јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Слободен печат
Овен Може да дојде до помирување со личноста со која не сте контактирале. Партнерот добро ги разбира вашите желби, но врз основа на вашите емотивни...