ФОТО: Што се случило со лицето на Деми Мур?

Profimedia
Фото: Профимедиа

Актерката Деми Мур се појави на Неделата на модата во Париз и ја отвори ревијата на модната куќа „Fendi“ за колекцијата пролет-лето. Сепак, сите се прашуваа што се случило со нејзиното лице.

Деми на ревијата носеше јакна која ги откриваше нејзините рамена, панталони како и обетки од дизајнерката Ким Џонс.

Меѓутоа, најголемо внимание кај јавноста привлече нејзиното лице, поточно нејзините неприродно обликувани и големи јаболчници кои направија и долниот дел од лицето на популарната актерка да изгледа необично.

Фото: Профимедиа

По фотографиите кои се појавија и ја разбрануваа јавноста, многумина се запрашаа дали ова е знак дека актерката мора да го промени пластичниот хирург.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Moore (@demimoore)

Видео на денот