Tag : операција

Магазин Магазин слајдер Сцена

Морале да ја разбудат познатата манекенка додека и правеле операција на мозокот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Откако имала напад минатата година, откриено е дека моделот со австралиско потекло, Емили Сирс, во мозокот има ненормална поврзаност на крвните садови. Прво се обидела...
Македонија

Се огласи скопјанката Менче, откако ѕвездата на Интер донираше 3.000 евра за нејзината операција! (ФОТО)

Васко Спасоски
Доказ дека во светот постојат луѓе во вистинска смисла на зборот е тоа што ѕвездата на италијанскиот калчолигаш Интер, Хрватот Марсело Брозовиќ вчера експресно донираше...
Вести Македонија Слајдер

Операцијата на 26-годишната Менче од Скопје ѝ ја плати ѕвездата на Интер, Марсело Брозовиќ

Слободен печат
Ѕвездата на италијанскиот калчолигаш Интер, Марсело Брозовиќ, донираше 3.000 евра за 26-годишната Стаменка Менче Трповска од Македонија, која преку социјалните мрежи побара финансиска помош за...
Спорт Фудбал

Михајловиќ е човек од челик, седум месеци по операцијата трча 10 километри и крева тегови

Слободен печат
На Синиша Михајловиќ пред повеќе од една година му беше дијагностицирана леукемија, но и покрај тоа Србинот ја предводеше Болоња на клупата со што го...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Необична операција во Чикаго: Ѝ пресадиле нови бели дробови откако Ковид-19 ги уништил нејзините

Слободен печат
За време на необична хируршка операција во Чикаго, доктори пресадиле нови бели дробови на млада Американка, откако претходно нејзините биле целосно оштетени од Ковид-19, пренесува...
Вести Свет

Во Италија жена готвела додека ѝ го оперирале туморот на мозокот

Слободен печат
Една 60-годишна жена од Анкона денеска успеа да зготви омиленото јадење со маслинки за време на нејзината операција за отстранување на мозочен тумор. Тоа го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ќе ја препознаете? Вака изгледала снаата на Цеца пред пластичните операции! (ФОТО)

Васко Спасоски
Богдана Родиќ сега Ражнатовиќ пред неколку години се најде во центарот на вниманието поради нејзината врска со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ. Вељко и Богдана...
Спорт Фудбал

Клоп пријатно изненади навивачи на Ливерпул, не можеа да веруваат што гледаат (ВИДЕО)

Слободен печат
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп им приреди вистинско изненадување на тројца навивачи на „црвените“ кои се наоѓаат во изолација поради коронавирусот но и операциите кои...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Јужнокорејските разузнавачи: Нема знаци дека Ким Џонг-ун имал операција на срцето

Слободен печат
Јужнокорејската разузнавачка агенција денеска објави дека нема знаци оти лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун имал операција на срцето. Ким не беше виден во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската пејачка Инди го избегна најлошото: Имам само една желба… (ФОТО)

Васко Спасоски
Српската пејачка Индира Арадиновиќ – Инди неодамна направи операција за смалување на желудникот, но работите се искомплицираа, па поради тоа настанаа и други операции и...