• лицето

ВИДЕО | Еве како да го затегнете лицето без да одите „под нож“: Трикот на оваа шминкерка воодушеви милиони жени!

Овој мејкап трик мора да го знае секоја жена… За да постигнете блескав изглед на кожата на лицето и да се подмладите не е потребно да потрошите еден куп пари и да посетите пластичен хирург. Доволно е да научите да ја користите шминката на вистинскиот начин. Еден од триковите кој собра голем број на прегледи …

ВИДЕО | Еве како да го затегнете лицето без да одите „под нож“: Трикот на оваа шминкерка воодушеви милиони жени! Read More »