8 C
Скопје

Tag : лицето

Хроника

Маж се обидел да обљуби постара жена, па ја прободел во вратот и стомакот

Јавното обвинителство од Пожаревац (Србија) поднесе обвинение против В.Ј. (37) за силување и тешко убиство, дело извршено врз Радинка К. (86) во јануари годинава во...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: И вбризгале ботокс на погрешно место и во голема количина, сега со прамен од косата мора да го крие лицето

Слободен печат
Витни Буха од Чикаго на социјалните мрежи ја покажа деформацијата по примањето на поголема доза ботокс. Таа ќе мора да почека неколку недели или месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Си го уништи лицето со пластичните операции: Беше во врска со омилениот холивудски мангуп, а денес повеќе не личи на себе!

Слободен печат
Популарната актерка Лара Флин Бојл утре ќе го прослави својот 51 роденден. За жал, оваа убава актерка не успеа да им одолее на естетските корекции...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Што се случило со лицето на Деми Мур?

Слободен печат
Актерката Деми Мур се појави на Неделата на модата во Париз и ја отвори ревијата на модната куќа „Fendi“ за колекцијата пролет-лето. Сепак, сите се...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Притиснете ја оваа точка на лицето: Носи бројни здравствени подобрувања и предности

Слободен печат
Притискањето на оваа точка носи смирување, олеснување и позитивно влијае на здравјето. Од близу 1000 акупресурни точки на телото, се издвојува точката „Yintang“ или како...
Вести Македонија

За еден ден МВР казни 437 граѓанин за неносење маска на лицето

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице полицијата поднела 437 прекршочни пријави. Министерството...
Жена Магазин Магазин слајдер

Правете го ова еднаш неделно: Лицето ќе ви биде за 10 години помладо!

Слободен печат
Жените од Јапонија со години ги користат бенефитите од оризот кои им овозможуваат младолик изглед. Оризот е неверојатен извор на линолна киселина и сквален кој...
Вести Македонија

За еден ден казнети 459 граѓани за неносење маски на лицето

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 459  прекршоци. Министерството за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Ми недостасува лицето кое го имав“ – Камерон Дијаз признава: Станав зависна, тоа ме убиваше! (ФОТО)

Слободен Печат
Актерката Камерон Дијаз искрено зборуваше за ботоксот, а потоа открил дека тоа била нејзина катастрофална грешка. „Ја уништив својата кожа со лошата исхрана. Во младоста...
Здравје Магазин Магазин слајдер

НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Слободен печат
Вашата кожа на лицето може да остане здрава дури и ако носите заштитна маска на високи температури. Заштитните маски сега се наше секојдневие и нешто...