13 C
Скопје

Tag : шминката

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Кога шминката ќе стане непријател: 12 обиди за разубавување кои завршиле катастрофално

Слободен печат
Колку шминката може да биде сојузник, толку може да предизвика и контраефект… Шминката е одлична, им овозможува на жените да ги истакнат своите адути, да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што се крие зад шминката на лицето на Адел? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката го покажа вистинското лице, а многумина изјавија дека воопшто не би ја препознале. Пејачката во целосно опуштено идание не ни наликува на ѕвезда од...
Еспресо Шоу биз

Еве што се крие под шминката: Ева Лонгорија без мејкап не ни наликува на убавицата од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Дека ѕвездите се исти како нас и дека и тие имаат денови кога не изгледаат совршено, покажува фотографијата од Ева Лонгорија. За појавувањето на познатите...
Еспресо Шоу биз

Шминката прави чуда: Познатите дами без мејкап ни налик на убавиците од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Шминката има неверојатна моќ целосно да го трансформира изгледот на лицето, а многу дами не се ни осудуваат да го напуштат домот без нанесување на...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Направете сами средство за отстранување на шминката (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ова средство за отстранување на шминката е сјајно и за оние кои имаат чувствителна кожа. Не само што е тешко да се најде средство кое...