Шминката прави чуда: Познатите дами без мејкап ни налик на убавиците од црвениот тепих! (ФОТО)

Шминката има неверојатна моќ целосно да го трансформира изгледот на лицето, а многу дами не се ни осудуваат да го напуштат домот без нанесување на мејкап.

Познатите дами навикнати сме да ги гледаме во тип-топ изданија, секогаш средени и со беспрекорна шминка, а кога фотографите ќе ги уловат без грам шминка, тогаш се запрашуваме дали станува збор за истите личности.

Овие фотографии се доказ дека холивудските ѕвезди се како нас и не изгледаат толку добро буквално во секој момент.

Еве што се крие зад сите тие слоеви шминка…

Тајра Бенкс

профимедиа

Џенифер Лопез

профимедиа

Џесика Бил

профимедиа

Лејди Гага

профимедиа

Никол Ричи

профимедиа

Прочитајте и...  Прв исповед на Гоца Шаулиќ, сопругата на Шабан Шаулиќ: Таа последна слика ми остана замрзната во спомените… (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пејџ Хатавеј е фитнес дива од која има што да се научи! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатната заработка на брендот на Карл Лагерфелд по неговата смрт!

Слободен печат

Хороскопски знаци кои најлесно паѓаат во искушение да стапат во љубовна врска со колега

Слободен печат

Кети Пери се онесвести на сред емисија! (ФОТО)

Слободен печат

Наоми Кембл доминираше во трендот кој ќе го освои летото!

Слободен печат

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − 3 =

Прочитај повеќе

Меган и Хари со заработката ги надминаа Кејт и Вилијам!

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Лопез прошета во секси чизми преку колена, а кога ќе ја видите сликата ќе ви стане јасно зошто сите погледи се вперени кон неа (ФОТО)

Слободен печат

Деми Ловато за предозирањето: Живеев во лага дека сум среќна (ВИДЕО)

Слободен печат

Хју Џекмен му даде поддршка на момчето кое беше жртва на насилство! (ВИДЕО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Слободен печат