17.8 C
Скопје

Tag : мејкап

Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Мејкап трик кој го применува и Дру Баримор: Вака нашминканите очи изгледаат неверојатно!

Слободен печат
Овој трик ќе ви заштеди доста време… Актерката Дру Баримор (46) откри еден трик кој често го користи, а благодарение на кој очите и изгледаат...
Еспресо Шоу биз

Еве што се крие под шминката: Ева Лонгорија без мејкап не ни наликува на убавицата од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Дека ѕвездите се исти како нас и дека и тие имаат денови кога не изгледаат совршено, покажува фотографијата од Ева Лонгорија. За појавувањето на познатите...
Еспресо Шоу биз

Шминката прави чуда: Познатите дами без мејкап ни налик на убавиците од црвениот тепих! (ФОТО)

Слободен печат
Шминката има неверојатна моќ целосно да го трансформира изгледот на лицето, а многу дами не се ни осудуваат да го напуштат домот без нанесување на...
Жена Магазин

Најмрачната тајна на мејкап индустријата се крие во вашиот несесер (ВИДЕО)

Слободен печат
Секое утро малечката Поја Бурла се буди покрај својата баба на мали ткаени креветчиња во малата соба на нејзиниот семеен дом. На Поја воопшто не...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Во два потега до заводлив изглед: Мејкап трик за визуелно пополни усни! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со помош на овој трик ќе постигнете поголем волумен на усните за само една минута… Основниот трик е во негувањето на усните. За било кој...
Еспресо Убавина

Гучи има нова мејкап линија и кампања: СОВРШЕНСТВОТО Е ДОСАДНО!

Слободен печат
Совршенството е досадно, сигурно би кажала Бети Дејвид, и оваа реченица најдобро би можела да ја опише новата кампања на Гучи за кармини. Креативниот директор,...
Еспресо Убавина

30 трикови кои на секоја жена ќе и го променат животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Овие мејкап трикови се толку разновидни, практични, реални и ќе и го олеснат животот на секоја жена. Погледнете совети за нанесување на водоотпорна шминка, правилен...