Во два потега до заводлив изглед: Мејкап трик за визуелно пополни усни! (ВИДЕО)

Со помош на овој трик ќе постигнете поголем волумен на усните за само една минута…

Основниот трик е во негувањето на усните. За било кој кармин да изгледа убаво, неопходна е добра подлога, затоа пред секое нанесување на руж, направете пилинг на устата.

Со пилингот ќе ја поттикнете циркулацијата, па и со самата таа постапка тие во истиот момент ќе добиете волумен.

Пилингот можете да го направите и сами, а се што ви е потребно се три состојки:

– шеќер
– мед
– кокосово масло

Подготовка:

Мешајте ги сите состојки додека да добиете хомогена и малку погуста смеса, а потоа со тоа измасирајте ги усните.

По пилингот нанесете балзам со цел добро да ги хидрирате и нахраните.

Прочитајте и...  Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Следниот чекор е нанесување на мала количина на коректор. Лесно натапкајте го со прстите на усната и малку над неа. На тој начин ќе добиете поголема површина за нанесување на руж, а воедно ќе го продолжите и неговото траење.

За да ги нагласите контурите на усната, на врвот од горната усна нанесете малку хајлајтер, а потоа исцртајте ја со моливче.

Изберете моливче за нијанса потемна од ружот кој имате намера да го нанесете. На крајот на ред доаѓа и карминот. За најдобар ефект, шминкерите советуваат да се одлучите за мат кармини.

Погледнете ја целата постапка во видеото:

Прочитај повеќе

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

Неодоливата Анита Херберт е фитнес модел со многу успеси во својата кариера! (ФОТО)

Слободен печат

Патуваме во Кенија – Погледнете го луксузниот ресорт Laikipia Plateau Segera Resort (FOTO)

Слободен печат

Предупредување од руски астролог: Нè очекува турбулентен период, внимавајте на овие датуми!

Слободен печат

Хороскопски знаци кои важат за најголеми манипулатори!

Слободен печат

Италијанска новинарка полугола поради Наполи: Нејзините секси фотографии го полудеа светот!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Слободен печат

Оваа девојка ослаби 50 килограми и стана Мис Велика Британија (ФОТО)

Слободен печат

Меган Маркл е нејзин идол – Хелен досега потрошила илјадници долари за да изгледа како неа! (ФОТО)

Слободен печат

Будимка Поповска – Буде: Сакам жени кои можат да направат пат таму каде што го нема

Слободен печат

Куче првпат се погледна во огледало, ваква реакција не очекуваше никој! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Штулиќ сподели никогаш необјавени концертни снимки од култниот бенд „Азра“! (ВИДЕО)

Слободен печат