усни Archives - Слободен печат

Tag : усни

Еспресо Шоу биз

Кристина Мандарина се пофали со новите усни и на фановите им испрати бакнежи (ФОТО)

Слободен печат
Кристина Пенава, попозната како Кристина Мандарина, ја исполни својата желба и ги зголеми усните, а со резултатот се пофали на социјалните мрежи. Најпознатата продавачка на...
Еспресо Шоу биз

СОРАЈА ГИ ВАДИ СИЛИКОНИТЕ: Причината за таквата одлука ќе ве запрепасти

Слободен печат
Старлетата сфатила дека сега е модерен природен изглед, но и дека веќе телото ѝ е целосно деформирано поради тежината на силиконите....
Еспресо Жена Магазин Убавина

Во два потега до заводлив изглед: Мејкап трик за визуелно пополни усни! (ВИДЕО)

Слободен печат
Со помош на овој трик ќе постигнете поголем волумен на усните за само една минута… Основниот трик е во негувањето на усните. За било кој...
Еспресо Жена Убавина

Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Слободен печат
Многумина од нас можат да потврдат дека кога избираат нешто што не е типично за нив, може да им го уништи целиот ден....
Еспресо Шоу биз

Принцот Хари луто и нареди на војвотката, Меган за малку не се расплака (ВИДЕО)

Слободен печат
Несекојдневниот однос на принцот Хари и војвотката од Сасекс го забележа камерата на неодамна одржаната свеченост во Бекингемската палата. Имено, познатиот кралски пар го снимила...
Еспресо Жена Убавина

Едноставен трик за ПОЛНИ УСНИ на кој досега не сте се сетиле

Слободен печат
Еден козметички производ од вашиот несесер многу ќе ви помогне да постигнете ефект на полни усни....
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Слободен печат
Направите сами сјај за усни со чија помош вашите усни ќе изгледаат неодоливо во било кој период од годината. Освен тоа, овој сјај е совршеното...
Еспресо Убавина

Имате проблем со суви усни? Едноставен трик како да ги сокриете зад карминот!

Слободен печат
Усните се сметаат како сензуален дел од телото, па нивното нагласување може да направи жените да изгледаат попривлечно за спротивниот пол. Но, што кога ќе...
Еспресо Убавина

ПОЛНИ УСНИ БЕЗ БОЦКАЊЕ: Сосема природна паста од три состојки

Слободен печат
Полните усни се желба на многу жени, но не секој е љубител на хијалуронски филери и силикони. За среќа, природата секогаш може да ни помогне...