17.8 C
Скопје

Tag : два

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Слободен печат
Деценија полна љубов… По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ќе ве осудат веднаш без ниту малку жал: Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Слободен печат
На сите ни се случуваат различни работи, сите се соочуваме со поинакви предизвици и потешкотии и сите со себе носиме различно минато. Не можеме да...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Поправете го патентот на обувките во два потега: Трикот на овој чевлар воодушеви многу луѓе!

Слободен печат
Видеото е прегледано повеќе од 2 милиони пати… Веројатно секој од нас се нашол во ситуација да фрли некој пар обувки бидејќи им се расипал...
Вести Свет

Повторно експлозија во Холандија, трета за два дена

МИА Агенција
Уште еден супермаркет, трет по ред за два дена, денеска е оштетен во експлозија во холандскиот град Бевервијк,во близина на Амстердам. Во експлозијата никој не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Алиса Милано: Морав два пати да абортирам, едноставно тоа беше најпаметно

Слободен печат
Актерката Алиса Милано, која е позната по една од главните улоги во серијата „Charmed“, за подкастот „Sorry not Sorry“ откри дека во далечната 1993 година,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвезда со златно срце! Популарниот пејач отвори два ресторани за сиромашни, храната е целосно бесплатна! (ФОТО)

Слободен печат
Џон Бон Џови, пејачот од американскиот рок бенд Бон Џови, отвори два ресторани во кои што ќе се служи храна за сиромашни. Еден од проектите...
Забава Магазин Магазин слајдер

„Му побегна главата“: Урнебесното видео на Вил Смит има повеќе од два милиони прегледи (ВИДЕО)

Слободен печат
Нов карантински тренинг: како да изгубите 5 килограми за 5 секунди – напиша актерот на својата објава. Актерот Вил Смит ова време кога владее пандемијата...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Овие два симптоми на коронавирусот сепак се позастапени од останатите: Доколку ги имате, не чекајте ниту секунда!

Слободен печат
Истражувачкиот тим заклучи дека овие два симптоми на кронавирусот ги имаат речиси сите заразени. Досега научивме дека температурата, сувата кашлица, грозницата, губитокот на чувството за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Фреди е највисокото куче во светот, високо повеќе од два метри: Неодамна собори уште еден рекорд (ФОТО)

Слободен печат
Германската дога Фреди во 2017 година го собори светскиот рекорд. Тој беше прогласен за највисокото куче на светот. Кога ќе застане на задните нозе, достигнува...
Живот Магазин Магазин слајдер

Два дена по свадбата се развел – Човекот дознал морничава вистина за својата жена на втората брачна ноќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Маж од Индонезија по само два дена брак се развел од својата сопруга, откако сфатил дека таа всушност не е жена. Мух ја запознал Мита...