Tag : два

Здравје Магазин Магазин слајдер

Овие два симптоми на коронавирусот сепак се позастапени од останатите: Доколку ги имате, не чекајте ниту секунда!

Слободен печат
Истражувачкиот тим заклучи дека овие два симптоми на кронавирусот ги имаат речиси сите заразени. Досега научивме дека температурата, сувата кашлица, грозницата, губитокот на чувството за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Фреди е највисокото куче во светот, високо повеќе од два метри: Неодамна собори уште еден рекорд (ФОТО)

Слободен печат
Германската дога Фреди во 2017 година го собори светскиот рекорд. Тој беше прогласен за највисокото куче на светот. Кога ќе застане на задните нозе, достигнува...
Живот Магазин Магазин слајдер

Два дена по свадбата се развел – Човекот дознал морничава вистина за својата жена на втората брачна ноќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Маж од Индонезија по само два дена брак се развел од својата сопруга, откако сфатил дека таа всушност не е жена. Мух ја запознал Мита...
Вести Скопје

Депонијата во населба 11 Октомври стана парк, наесен акција за засадување дрва (ВИДЕО)

Слободен печат
Големата депонија, која со години го нагрдуваше просторот долж железничката пруга во населбата 11 Октомври, стана парк. Градоначалникот на Кисела Вода, Филип Темелковски, денеска во...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Најголемите осудувачи се кријат во овие 2 хороскопски знаци

Слободен печат
На сите ни се случуваат различни работи, сите се соочуваме со поинакви предизвици и потешкотии и сите со себе носиме различно минато. Не можеме да...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

2 хороскопски знаци за кои мај и јуни ќе бидат одлични месеци за љубов

Слободен печат
Дали месеците мај и јуни ќе ви донесат остварување на љубовните желби ви останува да видите. Ѕвездите велат дека овие два знака во мај и...
Хроника

Два случаи на семејно насилство во Штип

Во Штип се регистрирани два случаи на семејно насилство, во кои жртви се жени. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека во првиот случај вчера...
Вести Македонија Слајдер

Потврдени уште два случаи со коронавирус во Македонија

Горан Наумовски
Институтот за јавно здравје потврдил уште два случаи на коронавирус во земјава чии резултати станале официјални за време на прес конференцијата што министерот за здравство...
Вести Економија

РЕК Битола го заврши капиталниот ремонт на Блок 2

Слободен печат
Заврши капиталниот ремонт на Блок 2 на РЕК Битола. Постројката е синхронизирана со електроенергетскиот систем на РСМ и испорачува електрична енергија согласно потребите на потрошувачите....
Забава Магазин

Мислите дека е „Despacito“? Не, ова е најслушаната песна во последните 10 години!

Слободен печат
На еден сајт за слушање музика објавена е листа со најслушаните песни, албуми и изведувачи во последните 10 години, а откриле дека изведувачот чија музика...