20.8 C
Скопје

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Деценија полна љубов…

По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон.


На првата фотографија Вилијам и Кејт се држат за раце опкружени со дрвја и зеленило. Кејт носи цветен син фустан со долги ракави од брендотGhost London“, а Вилијам е облечен во сина кошула и џемпер.

На втората фотографија, насмеаната Кејт ја потпира главата на рамото на Вилијам, додека тој истовремено се смее кон камерата. Станува збор за фотографија која потсетува на нивниот портрет од веридбата од 2010 година.


Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ се сретнаа додека беа на колеџ, а веридбата беше објавена на 16 декември 2010 годинаНивната свадба од бајките, која се одржа во Вестминстерската опатија на денешен ден 2011 година, беше проследена од милиони луѓе ширум светот. 

Двојката има три деца – седумгодишниот принц Џорџ, принцезата Шарлот, која во недела ќе го прослави својот 6-ти роденден и принцот Луис, кој минатата недела наполни 3 години.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар