• омилената

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка!

Деценија полна љубов… По тој повод, кралскиот пар објави два нови портрета кои ги сними британскиот фотограф Крис Флојд во градината на нивниот дом, односно палатата Кенсингтон.   View this post on Instagram   A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) На првата фотографија Вилијам и Кејт се држат за раце опкружени со дрвја и зеленило. Кејт носи цветен син фустан …

ФОТО | Принцот Вилијам и Кејт денес прославуваат 10 годишнина од бракот: Два нови портрета на омилената кралска двојка! Read More »